Податки та бухгалтерський облік, вересень, 2015/№ 72

 • Про підвищення мінзарплати з 1 вересня Буквально днями громадськість сколихнула новина: з 01.09.2015 р. нібито підвищуються мінзарплата (МЗП) і прожитковий мінімум (ПМ) до 1378 грн. (замість нинішніх 1218 грн.). Нагадаємо, що таке підвищення на початку року планувалося лише з грудня.
 • Оновлено Інструкцію про службові відрядження Наказом Мінфіну від 04.08.2015 р. № 694 вносяться зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59.
 • Реєстрація відомостей про бенефіціарних власників Мін’юст у листі від 10.08.2015 р. № К-15171/19.3 надав роз’яснення щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР) відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи.
 • До уваги сільгосппідприємств — спецрежимників ПДВ За інформацією на офіційному сайті ДФСУ (sfs.gov.ua), сільгосппідприємствам, які обрали спецрежим оподаткування (декларації 0121 — 0123) та у яких з моменту подання останньої декларації змінилися реквізити спецрахунку або які подають вказану декларацію вперше, необхідно подати декларації з ПДВ за серпень 2015 року (або за перший звітний період) з достовірними реквізитами спецрахунку.
 • Використовуємо зайві гроші на ПДВ-рахунку: заповнюємо Д4 Напевно деякі платники, які працюють не зменшуючи темпу, вже встигли накопити надлишок на ПДВ-рахунку і тепер подумують, як би ці гроші з віртуально-недосяжних перетворити на корисні. Наприклад, спрямувати на сплату податків або повернути на поточний рахунок. Головний інструмент у цій справі — додаток Д4. Про те, як і коли правильно скористатися ним, правильно заповнити і, звичайно ж, уточнити його, ми сьогодні й поговоримо. Тим більше, що податківці дали деякі рекомендації в цьому ділі*. Розпочнемо.
 • Нові критерії «безнадії»: вивчаємо, згадуємо Ви, напевно, добре пам’ятаєте, якій кількості реформ з 01.01.2015 р. піддався податковий облік завдяки Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII. Під перетворення тоді потрапив і облік безнадійної заборгованості. Проте, прагнучи завершити реформаторські справи до Нового року, законодавець виклав податкові ознаки «безнадії» не зовсім коректно. І ось, нарешті, у нього знайшовся час виправити положення — він відредагував «безнадійні» ознаки, і з 1 вересня 2015 року вони запрацювали на повну силу. Про те, що це за ознаки і чи настільки вони нові насправді, ми з вами, дорогі друзі, і поговоримо в цій статті. Цікаво? Тоді вперед!
 • Переходимо із загальної системи на ЄП/із ЄП на загальну: особливості для юросіб Бізнес — справа жорстока. Не кожне підприємство у змозі витримувати податковий тягар, що звалюється на нього щомісячно. Добре хоч, вітчизняне законодавство йде назустріч підприємцям і дозволяє обирати найбільш прийнятну для них систему оподаткування — загальну чи спрощену. Тому міграція з платників податку на прибуток в єдиноподатники і назад — справа для суб’єктів господарювання абсолютно звичайна. Але щоб така процедура проходила гладесенько-рівнесенько, потрібно чітко дотримуватися «міграційних» правил. Найважливіші з них ми вам зараз нагадаємо. Озброюйтеся знаннями та вперед!
 • Ничто не вечно под луной… або Як підприємцеві змінити систему оподаткування Зовсім скоро закінчується III квартал. А з ним зникає й останній шанс у поточному році, коли можна добровільно перейти з єдиноподатників у загальносистемники, і навпаки. Для того, щоб перехід пройшов як по маслу, ми підготували корисний довідник: що, куди, коли подавати, що купити, що платити, як працювати в «перехідний» період? І багато іншого. Зустрічайте!
 • Як не «лити воду» про воду, або Аналіз свіжих БЗ щодо «спецводоренти» На сторінках нашого видання (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 46, с. 25, № 70, с. 37 і 40) ми вже знайомили вас, шановні читачі, зі свіжими консультаціями податківців, опублікованими у Базі знань (БЗ). У цьому матеріалі продовжимо нашу традицію і поміркуємо над тими БЗ, які стосуються доволі специфічної теми — рентної плати за спеціальне використання води.
Перейти до номеру
 • № 78
 • № 77
 • № 76
 • № 75
 • № 74
 • № 73
 • № 71
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить