ПриватБанк запустив papka24.com.ua — сервіс, що покликаний полегшити життя приватним підприємцям і юридичним особам.
«Як зараз компанії зазвичай підписують між собою договори, акти та інші документи? Роздруковують два примірники та обмінюються ними через кур’єра, — говорить Дмитро Дубілет, ІТ-директор ПриватБанку. — З Папка24 Ви просто завантажуєте документ, у кілька кліків накладаєте на нього електронно-цифровий підпис (ЕЦП), надсилаєте його контрагенту, який також його підписує. І все!».
Як підписують документи компанії одна з одною у паперовій формі | Як підписувати документи через Папка24 |
1. Компанія А роздруковує документи в двох примірниках. 2. Підписує ці документи. 3. Відправляє їх кур’єром Компанії Б. 4. Компанія Б підписує документи. 5. Відправляє другий примірник назад Компанії А. На це йде багато часу і грошей! | 1. Компанія А завантажує PDF-документ в Папка24. 2. Підписує цей документ за допомогою свого ЕЦП. 3. Відправляє електронний документ Компанії Б. 4. Компанія Б заходить на Папка24 і теж підписує документ. Займає кілька кліків і це безкоштовно! |
Папка24 відкрита для всіх ПП і юридичних осіб України, а не тільки для клієнтів ПриватБанку.
Сервіс працює з усіма основними видами ключів ЕЦП — податкової, Мін’юсту, ПриватБанку, Медок та багатьох інших. Використання є безкоштовним.
«Ми схрестили Gmail, Google Docs і ЕЦП, — говорить Дмитро Дубілет. — У дизайні спеціально запозичили багато в Google. У результаті сервіс вийшов дуже простим у використанні».
Папка24 дозволяє зберігати та систематизовувати за допомогою ярликів документи на своїх серверах (вони надійно зберігаються в потрійному екземплярі) або завантажити їх на свій комп’ютер з накладеними ЕЦП.
За словами творців сервісу, жодних проблем з перевіряючими органами через відсутність документів у паперовому вигляді виникнути не повинно. Документи в електронній формі легко використовуються навіть в судах. А якщо все ж якийсь чиновник не задовольниться електронним документом (що, з досвіду банку, дуже малоймовірно), для таких випадків створено спеціальний e-mail: sos@papka24.com.ua, куди бізнесмени можуть поскаржитися — і тоді на захист користувача стануть юристи та PR-спеціалісти ПриватБанку.
«Ще одна причина, що може перешкодити Вам користуватися цим сервісом, — природний консерватизм, — зазначає Дмитро Дубілет. — Переконуйте своїх бухгалтерів і контрагентів жити по-новому! Як-не-як, а на дворі XXI століття!»