(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 69
  • № 67-68
  • № 66
  • № 65
  • № 64
  • № 63
  • № 62
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2016/№ 61

ПН на неплатника: чи реєструвати в ЄРПН?

Податкова накладна (ПН) на неплатника ПДВ не була зареєстрована в ЄРПН. Податкові зобов’язання (ПЗ) у декларації відображені в повному обсязі. Чи обов’язково реєструвати таку ПН чи можна обійтися й без цього?

Зареєструвати таку ПН формально потрібно. Але, як завжди, є важливі деталі, які ми вам зараз і відкриємо.

Обов’язок скласти і зареєструвати у встановлений термін ПН, у тому числі і на неплатника ПДВ, закріплений в п. 201.10 ПКУ.

Штрафні санкції за невчасну реєстрацію ПН застосовані не будуть. У п. 1201.1 ПКУ штрафи прописані для порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН тих ПН, що підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ. А якщо не треба надавати покупцю ПН, тоді немає й штрафу за її нереєстрацію в ЄРПН. Не сперечаються з цим і контролери (див. лист ДФСУ від 16.03.2016 р. № 5733/6/99-99-19-03-02-15).

Більше того,

якщо недостатньо регліміту, то можна його зекономити і зареєструвати ПН на платників ПДВ

Їм такі ПН потрібніші. Принаймні, зі зменшенням регліміту можна потягнути до подання декларації з ПДВ за поточний період. А ось після подання звіту, коли будуть показані всі ПЗ, у системі електронного адміністрування (СЕА) ПДВ виникнуть розбіжності. Потрапить така розбіжність до рядка 6 Витягу з реєстру (показник ∑Перевищ). Таким чином, сума перевищення ПЗ, показаного в декларації з ПДВ, над сумою зареєстрованих ПН у результаті зменшить регліміт в ЄРПН (детальніше див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 55, с. 24).

На що ще може вплинути нереєстрація ПН на неплатника? На складання розрахунку коригування (РК). Якщо надалі ви змінюватимете суму компенсації вартості поставленого товару/послуги, то РК не зареєструєте. Ураховуючи це, ви можете захотіти (нехай і з запізненням), але все ж таки зареєструвати таку ПН. Якщо після спливу строків її реєстрації та після подання звітності ви зареєструєте ПН в ЄРПН, то ∑Перевищ перерахують. Тому ліміт двічі не зменшиться (збільшиться ∑НаклВид, але зменшиться ∑Перевищ).

Насамкінець декілька слів про адмінвідповідальність. Ідеться про горезвісний п. 1631 КУпАП. За ним штрафують за порушення порядку ведення податкового обліку. Але оскільки відсутність факту реєстрації ПН в ЄРПН за умови відображення ПЗ за такою ПН не впливає на задекларовану суму ПДВ, та відсутність реєстрації ПН — не підстава для застосування адмінштрафу (див. БЗ 101.30).

Підіб’ємо підсумки:

— за порушення строків реєстрації ПН на неплатника штрафні санкції згідно з п. 1201.1 ПКУ не передбачені;

— є можливість тимчасово «врятувати» реєстраційний ліміт;

— може виникнути необхідність у реєстрації ПН, щоб надалі зареєструвати РК;

— адмінштрафу за порушення порядку ведення податкового обліку не буде.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податкова накладна, ПДВ, ЄРПН, податкові зобов’язання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті