(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 64
  • № 63
  • № 62
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/22
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2016/№ 65

БВ з ПДВ у рахунок податку на прибуток — можна чи зась?

Лист ДФСУ від 25.05.2016 р. № 11353/6/99-99-15-03-02-15

висновок документа


У разі відсутності податкового боргу з ПДВ сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, може бути задекларована платником у рахунок сплати грошових зобов’язань з податку на прибуток приватного підприємства. Причому навіть тих, які виникнуть у наступних періодах

Один зі шляхів отримання платником суми бюджетного відшкодування (БВ) з ПДВ — її зарахування в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника за іншими платежами, що сплачуються до держбюджету (п. 200.12 ПКУ). У декларації з ПДВ сума такого БВ відображається в рядку 20.2.2, а також у першій частині додатка Д4 розшифровується її спрямування за відповідними платежами (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 55, с. 14).

Як випливає з листа, що коментується, ДФСУ абсолютно не проти зарахування суми БВ з ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань з податку на прибуток, які можуть виникнути у приватного підприємства. Адже податок на прибуток належить до загальнодержавних податків (п.п. 9.1.1 ПКУ) і перелічений у складі платежів, що формують доходи загального фонду Державного бюджету України (п.п. 2 ч. 2 ст. 29 БКУ).

Додамо, що для цього потрібно тільки правильно у гр. 2 «розподільно-інформаційної» таблиці додатка Д4 зазначити код відповідного платежу (див. наприклад, лист ГУ ДФС у м. Києві від 03.06.2016 р. № 12305/10/26-15-12-02-14).

На підтримку цього підходу можна взяти консультацію податківців у відповідь на запитання, про те, куди можна спрямувати БВ, заявлене в ряд. 20.2.2 декларації з ПДВ (див. підкатегорію 101.20 БЗ). Так-от, у ній чітко зазначено, що з метою визначення платежів, що зараховуються до Держбюджету України, необхідно користуватися ст. 29 БКУ. Виняток тільки ті платежі — доходи бюджетів, які згідно зі ст. 64, 66, 69, 69l і 71 БКУ закріплені за місцевими бюджетами.

А оскільки податку на прибуток для недержпідприємств немає серед винятків, і він при цьому точно згаданий у ст. 29 БКУ, то чому б і не зарахувати його сумою БВ з ПДВ?

Проте деякі питання все ж таки є. Річ у тім, що у ст. 29 БКУ визначено: податок на прибуток підприємств та організацій, які перебувають у державній власності, зараховується до загального фонду Державного бюджету України в повному обсязі. А ось податок на прибуток, що сплачує решта підприємств, у тому числі й приватні, зараховується до загального фонду держбюджету в розмірі 90 %.

І податківці на місцях (див. лист ГУ ДФС в Харківській обл. від 13.07.2016 р. № 4009/10/20-40-12-02-16, а також консультацію ГУ ДФС у Сумській обл.*) чіпляються за цей аргумент, роблячи висновки, що суперечать позиції головного відомства. На їх думку, сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, може бути зарахована в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з податку на прибуток лише підприємствами державної власності.

* http://sumy.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69228.html

Проте, на наш погляд, заборона на зарахування приватним підприємствам їх суми БВ до рахунку грошових зобов’язань з податку на прибуток не законна. Адже левова частка платежу з податку на прибуток у недержавних підприємств усе одно надходить до державного бюджету. А умов про повне його зарахування в ПКУ немає.

ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.