Оподаткування операцій з оформлення транспортних квитків

В обраному У обране
Друк
редактор Наталія Вороная та податковий експерт Максим Нестеренко
Податки & бухоблік Серпень, 2016/№ 66
Який порядок визначення бази оподаткування ПДВ та формування податкового кредиту суб’єкта господарювання, який здійснює прийом замовлень на продаж залізничних чи авіаційних квитків?

Відповідно до п.п. «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається згідно із п. 188.1 ст. 188 ПКУ.

Беручи до уваги те, що послуга із залізничного або повітряного перевезення надається пасажиру самим перевізником, слід враховувати, що проїзний документ є договором на перевезення, що укладається між пасажиром і відповідним перевізником, а тому не може бути об’єктом договору між іншими учасниками процесу оформлення замовлення на продаж проїзних документів. При цьому транспортний квиток, що містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами, одночасно є документом, який дає право на отримання податкового кредиту (за умови дотримання інших правил щодо формування податкового кредиту) без отримання податкової накладної (п.п. «а» п. 201.11 ст. 201 ПКУ) тільки його власнику (виходячи із суті договору), а тому транспортний квиток не може бути підставою ні для визначення податкових зобов’язань, ні для формування податкового кредиту у особи, яка прийняла замовлення на його оформлення, якщо ця особа не є перевізником або його структурним підрозділом.

Оформлення електронних перевізних документів, що застосовуються для авіаційного перевезення, здійснюється відповідно до ст. 60 Повітряного кодексу України, Конвенції щодо уніфікації деяких правил, що стосуються міжнародних повітряних перевезень (Варшавська конвенція 1929 року), наказу Державіаадміністрації від 20.01.2009 р. № 37 «Про впровадження електронних перевізних документів», наказу Міністерства інфраструктури України від 30.11.2012 р. № 735 «Про затвердження Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2012 р. за № 2219/22531.

Тобто суб’єкт господарювання, який не є перевізником та здійснює прийом замовлень на продаж залізничних та авіаційних квитків, прийом коштів за квитки та повернення коштів за невикористані квитки, повинен визначати свої податкові зобов’язання з ПДВ та податковий кредит без урахування вартості проїзного документа, отриманої ним від особи, яка здійснила замовлення проїзного документа.

При цьому в податковій накладній, що має бути виписана таким суб’єктом господарювання, який здійснює прийом замовлень на продаж залізничних чи авіаційних квитків, не повинні враховуватися кошти, отримані в оплату вартості проїзного документа. Така податкова накладна виписується лише на вартість послуг, наданих у зв’язку з таким замовленням та поверненням (посередницьких послуг), оскільки ці послуги є об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах відповідно до п.п. «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ.

За матеріалами підкатегорії 101.28 БЗ

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд