Виправлення «старих» помилок у Декларації

В обраному У обране
Друк
редактор Наталія Вороная та податковий експерт Максим Нестеренко
Податки & бухоблік Серпень, 2016/№ 66
Яким чином заповнюється уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно ви- явлених помилок, допущених у періодах до 01.01.2016 р., які виявлені після 01.02.2016 р.?

Процедура подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі — уточнюючий розрахунок), а також обставини, за настанням яких уточнюючий розрахунок подається, визначені ст. 50 розд. ІІ ПКУ.

Згідно з п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Форма і порядок заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість та уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за № 159/28289 (далі — Наказ № 21).

Подання уточнюючих розрахунків за формою, затвердженою Наказом № 21, починається з 23.02.2016 р.

З метою забезпечення реалізації права платників податків на самостійне виправлення помилок, наданого ст. 50 ПКУ, починаючи з 23.02.2016 р. уточнення (коригування) податкових декларацій з податку на додану вартість в частині внесення змін до складу податкових зобов’язань та податкового кредиту здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку за формою, діючою станом на 01.02.2016 р., форма якого була затверджена Наказом № 21.

Враховуючи, що нова форма податкової декларації містить номери і назви рядків, відмінні від форми декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 р. № 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.10.2014 р. за № 1267/26044, із змінами і доповненнями (далі — Наказ № 966), для коригування даних, наведених у декларації, форма якої затверджена Наказом № 966, потрібно вписувати у нову форму показники до найбільш відповідних за змістом нових рядків.

За матеріалами підкатегорії 101.23 БЗ

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд