(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 65
  • № 64
  • № 63
  • № 62
  • № 61
  • № 60
  • № 59
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
61/111
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2016/№ 66

Імпорт культурних цінностей: чи є пільга?

Чи потрібно подавати звіт про суми податкових пільг у разі здійснення операцій із ввезення на митну територію України культурних цінностей?

Відповідно до п. 197.7 ст. 197 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України культурних цінностей за кодами згідно з УКТ ЗЕД 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00, виготовлених 50 і більше років тому.

Згідно з п. 30.6 ст. 30 ПКУ суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом — платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, затвердженому постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг» (далі — Постанова № 1233).

Згідно з Постановою № 1233 суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт) за затвердженою формою. При цьому до Звіту включаються лише ті податкові пільги, які визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що здійснюються на митній території України, є об’єктами обкладення податком на додану вартість і відповідно до ПКУ та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також тих, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства.

Наказом МФУ від 20.09.2012 р. № 1011 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» затверджено Класифікатор звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України.

Згідно з даним Класифікатором операціям, зазначеним в п. 197.7 ст. 197 ПКУ, відповідає код пільги «105». Даний код пільги відповідно до Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом МФУ від 30.05.2012 р. № 651, зазначається в графі 36 «Преференція».

Отже, суми пільг за операціями, що здійснюються на митній території України, відображаються суб’єктом господарювання у Звіті про суми податкових пільг, форма якого затверджена Постановою № 1233.

Що стосується пільг, отриманих під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України, то дані пільги як преференції відображаються у відповідній графі митної декларації та не відображаються у Звіті про суми податкових пільг, форма якого затверджена Постановою № 1233.

За матеріалами підкатегорії 101.29 БЗ

імпорт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті