Відображаємо пільгу за операціями постачання ліків та медвиробів

В обраному У обране
Друк
редактор Наталія Вороная та податковий експерт Максим Нестеренко
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2016/№ 66
Чи вважається сума ПДВ, не сплачена до бюджету у зв’язку з оподаткуванням операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів за нижчою від основної ставкою оподаткування, а саме — 7 %, податковою піль- гою, та який алгоритм розрахунку її суми?

Пунктом 30.1 ст. 30 ПКУ передбачено, що податковою пільгою є, зокрема, передбачена податковим законодавством сплата податку в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 ст. 30 ПКУ.

Підпунктом «в» п. 30.9 ст. 30 ПКУ визначено, що податкова пільга надається шляхом встановлення зниженої ставки податку та збору.

Знижена ставка оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів у розмірі 7 % запроваджена п.п. «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ.

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1233.

Враховуючи методику визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операція­ми, які здійснюються на митній території України, затверджену наказом ДПА України від 29.03.2011 р. № 167, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.04.2011 р. за № 483/19221, не внесені до бюджету суми податку на додану вартість через застосування оподаткування за ставкою 7 відсотків, яка є нижчою від основної, розраховуються за алгоритмом:

СП = (Vпост. - Vприд.) х (розмір основної ставки податку - розмір зниженої ставки податку), де:

Vпост. обсяги операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів на митній території України, оподаткованих за ставкою 7 відсотків, — з розділу І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з податку на додану вартість;

Vприд. — обсяги операцій з придбання товарів/послуг, використаних в операціях з постачання лікарських засобів та медичних виробів (у т. ч. використаних для виготовлення таких засобів та виробів), оподаткованих за ставкою 7 відсотків.

Отже, суми ПДВ, не сплачені платниками до бюджету у зв’язку з оподаткуванням операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів за нижчою від основної ставкою оподаткування, а саме — 7 відсотків, є податковою пільгою та розраховуються за вказаною формулою.

За матеріалами підкатегорії 101.29 БЗ

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити