Податки, сплачені в Криму, на іншій території України не враховуються

В обраному У обране
Друк
редактор Наталія Вороная та податковий експерт Максим Нестеренко
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2016/№ 66
Чи зараховуються суми податку на прибуток, сплачені суб’єктом господарювання на території ВЕЗ «Крим», під час сплати ними податку на іншій території України?

Відповідно до п. 2.1 ст. 2 Закону України від 12.08.2014 р. № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі — Закон № 1636) вільна економічна зона «Крим» (далі — ВЕЗ «Крим») запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Законом № 1636.

На території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особ­ливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб (п. 3.1 ст. 3 Закону № 1636).

Згідно з п. 5.3 ст. 5 Закону № 1636 юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента. Юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюється з метою оподаткування до резидента.

З урахуванням вимог п. 12.3 ст. 12 Закону № 1636 під час тимчасової окупації загальнодержавні податки і збори, визначені ст. 9 ПКУ, не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об’єктів оподаткування (в тому числі об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території. Будь-які податки, збори (обов’язкові платежі), стягнуті на території ВЕЗ «Крим», не змінюють розмір податкових зобов’язань з податків, зборів (обов’язкових платежів), нарахованих (що підлягають стягненню) на іншій території України.

Слід зазначити, що на період дії Закону Украї­ни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» ПКУ застосовується з урахуванням особливостей, визначених Законом № 1636 (підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

За матеріалами підкатегорії 102.02 БЗ

Теги Крим
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити