Відображаємо податок на прибуток, сплачений за кордоном

В обраному У обране
Друк
редактор Наталія Вороная та податковий експерт Максим Нестеренко
Податки & бухоблік Серпень, 2016/№ 66
Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств відображаються суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном?

Роз’яснення щодо зменшення нарахованої суми податку на суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, надані у листі ДФС від 28.01.2016 р. № 2779/7/99-99-19-02-01-17 «Про внесення змін до листа ДФС від 04.01.2016 р. № 102/7/99-99-19-02-01-17»*.

* Також роз’яснення щодо відображення у декларації сум податку, сплаченого за кордоном, наведено у листі ДФСУ від 01.04.2016 р. № 7148/6/99-99-19-02-01 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 33, с. 9).

Підпунктом 141.4.9 п. 141.4 ст. 141 ПКУ передбачено, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розд. ІІІ ПКУ. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.

З метою використання платниками права, передбаченого п.п. 141.4.9 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, рекомендовано збільшити показник рядка 16 Додатка ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897 (далі — Декларація № 897), на суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, що зараховуються під час сплати ними податку в Україні.

При поданні Декларації № 897 платниками податку на прибуток підприємств, які будуть розраховувати зменшення нарахованої суми податку у Додатку ЗП до Декларації № 897 з урахуванням сум податку на прибуток, що сплачені за кордоном, рекомендовано подати доповнення до Декларації № 897, передбачене п. 46.4 ст. 46 ПКУ, з відповідним поясненням та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

За матеріалами підкатегорії 102.20 БЗ

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд