(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 67-68
  • № 66
  • № 65
  • № 64
  • № 63
  • № 62
  • № 61
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/22
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2016/№ 69

Не показали ПК за «своєчасною» ПН. Як краще його включити?

У квітні 2016 року не включили податковий кредит (ПК) за податковою накладною (ПН), виписаною та зареєстрованою своєчасно. Чи можна зараз уключити цей ПК через уточнюючий розрахунок (УР)? Чи тільки через декларацію поточного періоду, а подавати УР не можна? (м. Одеса)

Обидва варіанти — (1) уключити не показаний ПК за «своєчасною» ПН до поточної декларації з ПДВ або (2) подати УР — мають право на існування.

У листі Міжрегіонального ГУ ДФС від 23.09.2015 р. № 22171/10/28-10-06-11 вони дотримуються такої самої точки зору. Тобто не заперечують проти подання УР (див. п. 4 листа), залишаючи платнику податків самостійно зробити вибір.

Що вони пропонують? Якщо платник податків не включив у відповідному звітному періоді до ПК суму ПДВ на підставі отриманої ПН, то це право зберігається за ним, але при цьому повинні виконуватися такі умови:

— ПН належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН;

— не пройшло 365 календарних днів з дати її складання ( п. 198.6 ПКУ).

Ви можете скористатися одним із таких способів:

1) уключити ПН до складу ПК у наступних звітних (податкових) періодах шляхом відображення сум податку в розділі II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ;

2) направити УР (у порядку, передбаченому ст. 50 ПКУ) до податкової декларації за формою чинного на момент подання УР, якщо в майбутніх податкових періодах були виявлені помилки, що містяться в раніше поданій податковій декларації, і виправити неправильно відображені показники.

Крім того, через УР можна виправити ПК і в тому випадку, якщо за «своєчасною» ПН не відобразили ПК протягом 365 днів з дати її складання. Далі працює строк давності для виправлення помилок (1095 днів), установлений ст. 102 ПКУ. Такої самої позиції дотримуються й податківці (див. листи ДФСУ від 18.07.2016 р. № 15378/6/99-99-15-03-02-15 і ГУ ДФС в Рівненській обл. від 26.04.2016 р. № 933/10/17-00-12-01-07).

податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті