(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/10
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Грудень , 2016/№ 96

«Солдат підприємства» пропав безвісти

http://tinyurl.com/y5o77g2k
Працівник підприємства вступив на військову службу за контрактом у березні цього року. У листопаді від дружини цього працівника дізналися, що він пропав безвісти два місяці тому під час обстрілу військової частини. Чи можна припинити виплачувати йому середній заробіток та звільнити?

Трохи передісторії. Виплата середнього заробітку, а також збереження місця роботи та посади — гарантії, встановлені працівникам, що вступили служити за контрактом, до закінчення особливого періоду або до дня їх фактичної демобілізації. Так прописано в ч. 3 ст. 119 КЗпП і ч. 2 ст. 39 Закону № 2232.

Особливий період діє в Україні з 17 березня 2014 року. Рішення про демобілізацію з внесенням його на затвердження Верховною Радою Президентом не приймалося.

Що з цього випливає? У загальному випадку «солдатам підприємства» — контрактникам роботодавець зберігає місце роботи, посаду та середній заробіток на період укладеного контракту, якщо, звичайно, цей строк не перерве демобілізація або закінчення особливого періоду.

Військову службу солдата вважають закінченою при звільненні його в запас або відставку, загибелі (смерті), визнанні судом безвісно відсутнім або оголошенні померлим (п. 7 Положення № 1153).

Що виходить? Безвісну відсутність особи повинен визнати суд. І тільки після цього його військову службу вважатимуть закінченою. Обидва факти мають бути документально підтверджені.

Доки у вас на руках цих документів немає, нараховувати середню зарплату такому «солдату підприємства» потрібно.

Документи принесли? Ну що ж... продовжуйте, як і раніше, нараховувати йому середню зарплату. Так-так! Це не помилка. Це дотримання гарантій, прописаних ч. 5 ст. 119 КЗпП. Цією нормою встановлено: гарантії, визначені в ч. 3 і 4 ст. 119 КЗпП, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби були визнані безвісно відсутніми, на строк:

— до дня, наступного за днем появи їх після визнання безвісно відсутніми;

або

до дня оголошення судом їх померлими.

Зауважимо, що наші висновки підтверджує Мінсоцполітики в листі від 29.04.2016 р. № 494/13/84-16.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
військова служба за контрактом, зниклий безвісти, середня зарплата, звільнення працівника додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті