Є ВЗ — заповніть і службове поле

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Грудень, 2016/№ 98
У декларації з ПДВ заповнено ряд. 19. Бюджетне відшкодування заявляти не збираємося. Чи обов’язково при цьому заповнювати додаткове віконце в ряд. 19.1?

Оскільки ви заповнюєте ряд. 19, то повинні заповнити і службове поле в підряд. 19.1, навіть якщо ви не претендуєте на бюджетне відшкодування. Не показавши в декларації цього значення, ви навряд чи зможете коректно заповнити всі наступні рядки декларації.

Згідно з п.п. 2 п. 5 розд. V Порядку № 21 платники ПДВ зобов’язані зазначати у службовому полі ряд. 19.1 суму ліміту реєстрації, обчислену на момент подання податкової декларації. Вона необхідна для того, щоб зрозуміти, заповнювати чи не заповнювати ряд. 19.1:

— коли ряд. 19 ≤ сумі із службового поля — ряд. 19.1 не заповнюємо;

— коли ряд. 19 > суми із службового поля — суму перевищення ставимо в ряд. 19.1. Вона прямо піде до складу податкового кредиту (ПК) наступного звітного періоду (у ряд. 21 декларації).

Саму ж суму ВЗ у межах ліміту реєстрації (ряд. 19 - - ряд. 19.1) заносимо до ряд. 20 декларації, зараховуємо у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні періоди, і вже після цього або заявляємо до бюджетного відшкодування, або зараховуємо до складу ПК наступного звітного періоду (у ряд. 20.3).

Як пояснюють податківці, службове поле не заповнюють, тільки якщо ряд. 19 порожній, тобто у платника немає від’ємного значення (БЗ 101.20).

Щоправда, на наш погляд, нічого страшного не буде, якщо ви не претендує на бюджетне відшкодування і це спеціальне віконце не заповните. У такому разі просто вважатиметься, що ваш ліміт реєстрації на момент подання дорівнює нулю і вся сума ВЗ із ряд. 19.1 просто перетече до ряд. 21 декларації з ПДВ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити