Коли ПДВ-новачка виручить ΣОвердрафт

В обраному У обране
Друк
Дзюба Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Грудень, 2016/№ 98
Коли з’являється сума овердрафту з ПДВ для реєстраційного ліміту в новоствореного підприємства і як вона розраховується?

Новачкам, які станом на 01.01.2016 р. зареєстровані платниками ПДВ менше 12 звітних місяців, а також новачкам, зареєстрованим після 01.01.2016 р., «первісне» збільшення ліміту реєстрації на показник Овердрафт має відбутися

протягом перших 6 робочих днів кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців

Так, наприклад, якщо ви зареєстровані платником ПДВ, скажімо, з 1 березня 2016 року, то перше збільшення вашого ліміту реєстрації на ∑Овердрафт чекайте з 1 по 8 квітня 2017 року. До цієї дати добавок до ліміту реєстрації у вигляді ∑Овердрафт у вас не буде.

Розраховується показник ∑Овердрафт щокварталу «автоматом» (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку за останніх 12 звітних (податкових) місяців за станом на дату такого перерахунку, що були задекларовані платником до сплати до бюджету (рядок 18.1 декларації з ПДВ за формою, затвердженою наказом № 21) і погашені (розстрочені або відстрочені), а також задекларовані платником — сільськогосподарським підприємством, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ.

Так, наприклад, у першому розрахунку показника ∑Овердрафт у новачка станом на 01.04.2017 р. братимуть участь суми нарахувань у період з 01.04.2016 р. по 31.03.2017 р. включно.

Далі щоквартальний перерахунок здійснюватиметься шляхом віднімання суми попереднього показника ∑Овердрафт і збільшення суми, отриманої згідно з поточним перерахунком показника ∑Овердрафт. Детальніше про цей показник див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 55, с. 24.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити