Перенесення від’ємного значення — це не відшкодування

В обраному У обране
Друк
Вишневський Михайло, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Грудень, 2016/№ 98
Чи чекати документальну перевірку з ПДВ, якщо є ПДВ до відшкодування, який підприємство хоче поставити в рахунок оплати майбутніх періодів?

Якщо ви хочете поставити від’ємне значення в рахунок майбутніх платежів з ПДВ, то це зовсім не вважається відшкодуванням. Як зазначено в п. 200.4 ПКУ, від’ємне значення можна спрямувати:

а) на зменшення податкового боргу;

б) на бюджетне відшкодування (у частині, оплаченій постачальникам або до бюджету в межах реєстраційного ліміту);

в) до складу податкового кредиту наступних періодів.

Судячи з усього, ви хочете скористатися варіантом «в». Для цього потрібно заповнити ряд. 20.3 і перенести цей самий показник до ряд. 21 з додатком Д2.

Такий напрям від’ємного значення не вважається бюджетним відшкодуванням

Крім того, чинні норми ПКУ передбачають, що бюджетне відшкодування перевіряється під час камеральної перевірки (протягом 30 календарних днів, що настають за граничним строком отримання податковим органом декларації).

Документальну ж перевірку передбачено тільки за сумами відшкодування, за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:

— за періоди до 01.07.2015 р. (не підтверджені документальними перевірками);

— з придбання товарів/послуг у спецрежимників ( ст. 209 ПКУ) за період до 1 січня 2016 року.

Тобто, навіть якщо ви б спрямовували від’ємне значення на відшкодування, то зовсім не обов’язково зіткнулися б з проведенням документальної перевірки.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити