Гроші «зависли» після повернення товару. Чи потрібна ПН?

В обраному У обране
Друк
Вишневський Михайло, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Грудень, 2016/№ 98
Було відвантажено товар і отримано за нього оплату. Але потім товар вирішили повернути. Повернення товару відбулося в один день, а повернення оплати — через декілька днів. Чи треба було на гроші, що «зависли», виписувати ПН? Адже якщо не виписати, то вийде, що в нас були гроші без виписки ПН?

заповнення та реєстрація ПН і РК

Традиційно податківці вважають, що при поверненнях товарів РК потрібно складати за датою першої з подій: повернення товару або повернення коштів. Цього підходу вони дотримувалися і в докодексні часи (див. УПК, затверджену наказом ДПАУ від 17.06.2010 р. № 442) і зараз (див. лист ДФСУ від 10.05.2016 р. № 10328/6/99-99-15-03-02-15).

У вашому випадку першою подією виявилося повернення товару. Тому ви, діючи у фарватері податківців, за цією датою склали РК. Вважаємо, що на грошові кошти, що «зависли» у вас на декілька днів, не потрібно виписувати ПН. На нашу думку, після повернення товару ці кошти змінили свій статус. Тепер вони вже не можуть розглядатися як оплата за товар. Вони — кошти, що підлягають поверненню і тимчасово перебувають у вас.

За ідеєю, податківці мають бути солідарні з нашою позицією. Адже в ситуації, коли після повернення товару кошти не повертаються, а на підставі додаткової угоди зараховуються в рахунок майбутніх постачань іншого товару, вони радять виписувати ПН тільки на дату укладення такої додаткової угоди (консультація в БЗ 101.07, лист ДФСУ від 10.05.2016 р. № 10328/6/99-99-15-03-02-15). При цьому вони чітко застерігають, що РК виписується не за датою додаткової угоди, а за датою повернення товару. Тобто чітко розділяючи ці дві дати, вони передбачають, що протягом деякого періоду часу гроші перебуватимуть у постачальника без виписки ПН.

Власне, у вас відбувається майже те саме.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити