(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 97
  • № 96
  • № 95
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
27/31
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Грудень , 2016/№ 98

ПДВшна пільга програмістам

Згідно з ПКУ постачання програмного забезпечення не обкладається ПДВ. А доопрацювання конфігурації програмного забезпечення теж підпадає під цю пільгу?

Для цілей застосування пільги із п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПКУ до програмної продукції (ПП) належить:

— результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або повчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

— криптографічні засоби захисту інформації.

Мовою програмістів конфігурація програмного забезпечення (ПЗ) є сукупністю налаштувань програми, що задається користувачем. Тому, на нашу думку, доопрацювання конфігурації ПЗ фактично є послугами з (пере)налаштування/доопрацювання ПЗ «під» конкретного користувача (або під нові його вимоги). З п. 261 чітко не зрозуміло — чи впишеться (і чи завжди впишеться) результат таких послуг/операцій у зазначені вище види ПП, постачання яких повинне підпадати під цю ПДВшну пільгу.

Нагадаємо, що головні фіскали після закінчення перших 9 місяців застосування цієї пільги «розродилися» УПК, що затверджена наказом Міндоходів від 07.10.2013 р. № 536.

У світлі поставленого нам запитання становить інтерес відповідь податківців на запитання 4 цієї консультації: чи звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання програмної продукції (комп’ютерних програм), до складу вартості якої входять послуги з технічної підтримки (установка, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) ПП (комп’ютерних програм)? Автори консультації відповіли, що якщо перелічені послуги з техпідтримки (установка, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) ПП здійснюються її виробником, є складовою постачання ПП, то операції з постачання ПП, до складу вартості якої входять послуги з технічної підтримки (установка, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп’ютерних програм), звільняються від обкладення ПДВ. Судячи із запитання, послуги з доопрацювання конфігурації ПЗ надаються та оплачуються окремо від вартості ПЗ, тому не виключаємо, що фіскали формально можуть схиляти платника до обкладення їх ПДВ, прирівнюючи їх до «налаштування» ПП.

Водночас, ми схиляємося до нефіскального підходу, і тут обнадіює низка листів ДФСУ (див., наприклад, від 06.10.2016 р. № 17357/5/99-99-15-03-02-16, від 12.03.2016 р. № 5304/6/99-99-19-03-02-15). У них податківці порушують питання обкладення ПДВ операцій з постачання послуг з техпідтримки ПП (у тому числі ПП, наданої на правах використання згідно з умовами ліцензійного договору). Вони зазначають, що якщо внаслідок постачання таких послуг відбуваються будь-які зміни в ПП (у тому числі оновлення, вдосконалення, модернізація та виправлення помилок), то операції з постачання таких послуг не підлягають обкладенню ПДВ на підставі п.п. 196.1.6 ПКУ* або п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПКУ (залежно від умов постачання програмної продукції, визначених у цивільно-правовому договорі). І тут, зауважимо, уже не йдеться про оплату таких послуг «одним пакетом» — у складі з ПП!

* Фіскали згадують цей пункт для ситуацій, коли такі послуги оплачуються у складі роялті (за ліцензійним договором).

Якщо ж у результаті надання послуг техпідтримки ПП (у тому числі ПП, наданої на правах використання згідно з умовами ліцензійного договору) не відбувається жодних змін у ПП (наприклад, навчання персоналу роботи з програмою, установки програми, налаштування оргтехніки тощо), то операції з постачання таких послуг обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Проте в більшості випадків при доопрацюванні конфігурації ПЗ можна говорити про зміни в ПП (його вдосконалення, а можливо — навіть модернізацію), тобто згідно із зазначеним листом таке доопрацювання ПЗ має пільгуватися з ПДВ. Головне, звичайно, переконати перевіряючих у цьому (як і в тому, що ці листи заповнюють «білі плями» в УПК і повинні застосовуватися спільно з нею).

пільга з ПДВ, програмне забезпечення, доопрацювання конфігурації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті