(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/33
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2016/№ 12

Коли жінка одинока з чоловіком

Працівниця підприємства розлучена і має двох дітей віком до 18 років. При цьому вона проживає з чоловіком, але офіційно у шлюбі з ним не перебуває. Чи має вона право на ПСП на дітей і в якому розмірі?

Працівниця, про яку йдеться в запитанні, може претендувати на ПСП на дітей за двома підставами:

1) як особа, яка утримує двох дітей віком до 18 років ( п.п. 169.1.2 ПКУ);

2) як одинока мати, яка має дітей віком до 18 років ( п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ). Так-так! Уся річ у тім, що для цілей застосування ПСП одинокою матір’ю вважається особа, яка на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ, маючи дітей віком до 18 років, не перебуває у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом ( п. 5 Порядку № 1227). І той факт, що вона проживає з чоловіком у цивільному шлюбі, ніяк не впливає на її «одинокий статус».

Проте одночасно застосувати ПСП за цими двома підставами до своєї зарплати працівниця не зможе. До її доходу слід застосовувати одну ПСП за підставою, що передбачає найбільший розмір пільги, за умови, що нарахована за звітний місяць сума заробітної плати працівниці дозволяє їй скористатися цією пільгою. Таке правило застосування пільг прописано в п.п. 169.3.1 ПКУ.

Ну що, розбираємося з розмірами?

Розмір ПСП, що надається:

— платнику податків, який утримує двох дітей віком до 18 років ( п.п. 169.1.2 ПКУ), становить у 2016 році 1378,00 грн. (689,00 грн. х 2 дітей віком до 18 років);

— одинокій матері, яка має двох дітей віком до 18 років ( п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ), — 2067,00 грн. (1033,50 грн. х 2 дітей віком до 18 років).

Разом: розмір ПСП, установлений для одинокої матері, вище. Тому в ситуації, описаній у запитанні, працівниця матиме право на ПСП у розмірі, установленому п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ, як одинока мати, яка має дітей віком до 18 років, знову ж таки, якщо сума її зарплати за місяць не перевищить граничного розміру.

Чому дорівнює цей розмір? Для одного з батьків, які мають право на ПСП на дітей, — добутку 1930,00 грн. на кількість дітей віком до 18 років, для другого — 1930,00 грн. ( абзац другий п.п. 169.4.1 ПКУ). Причому тут другий з батьків, якщо вона розлучена? Річ у тім, що у разі виконання певних умов батько дітей також може скористатися пільгою на дітей, якщо він їх утримує (див. с. ). А отже, їй доведеться домовлятися з батьком дітей, хто з них двох скористається правом на збільшення граничного розміру доходу кратно кількості дітей.

Якщо правом на збільшення граничного розміру доходу користуватиметься ваша працівниця, їй необхідно буде зазначити в заяві на застосування ПСП про те, що батько дітей таким правом не користується за місцем застосування пільги.

ПСП, діти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті