Вихідна допомога: зарплата чи...

В обраному У обране
Друк
Калашникова Лілія, Соломіна Марія, експерти з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2016/№ 12
Чи треба враховувати суму вихідної допомоги, що буде виплачена працівникам під час звільнення, при визначенні їх права на ПСП у місяці звільнення?

ПСП застосовують виключно до заробітної плати. Чи є вихідна допомога, що виплачується при припиненні трудового договору, заробітною платою?

Визначення заробітної плати наведено в п.п. 14.1.48 ПКУ. Заробітна плата — це основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму. Детальнішого переліку виплат, які обкладаються ПДФО у складі заробітної плати, ПКУ не містить. Проте він є в Інструкції № 5. Її положення можна використовувати для визначення переліку виплат, які входять до складу заробітної плати, але тільки в частині, що не суперечить ПКУ.

Річ у тім, що для цілей обкладення ПДФО ПКУ розглядає заробітну плату ширше, ніж Закон про оплату праці та Інструкція № 5. Приклад того — лікарняні, які для цілей обкладення ПДФО прирівняні до заробітної плати.

Суму вихідної допомоги при припиненні трудового договору віднесено п. 3.8 Інструкції № 5 до інших виплат, які не належать до фонду оплати праці.

Ця виплата не зазначена у ст. 165 ПКУ серед виплат, з яких не утримують ПДФО. Отже, вона включається до загального оподатковуваного доходу платника податку у складі інших оподатковуваних доходів на підставі п.п. 164.2.20 ПКУ.

Оскільки застосування ПСП до відмінних від зарплати доходів ПКУ не передбачено,

суму вихідної допомоги не враховують при визначенні права працівника на цю пільгу

Також урахуйте, що з вихідної допомоги не потрібно справляти з ЄСВ. Адже ця виплата не входить до фонду оплати праці і зазначена в Переліку видів виплат, здійснюваних за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженому постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити