(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/33
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2016/№ 12

Прикро, але потяг пішов

Працівник прийнятий за переведенням з іншого підприємства з 1 лютого 2016 року. На попередньому місці роботи до його заробітної плати застосовувалася ПСП на трьох дітей за п.п. 169.1.2 ПКУ. Згідно зі свідоцтвом про народження старшої дитини 2 січня 2016 року їй виповнилося 18 років. Чи буде цей працівник мати право на ПСП на трьох дітей за новим місцем роботи?

На жаль, ні. Зараз пояснимо чому.

Підпунктом 169.2.2 ПКУ визначено: ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви від платника податку про застосування пільги і документів, що підтверджують таке право.

Розмір ПСП на дітей згідно з п.п. 169.1.2 ПКУ залежить від того, скількох дітей віком до 18 років утримує платник податків.

Оскільки на день подання заяви про застосування ПСП працівник, про якого йдеться в запитанні, утримує тільки двох дітей віком до 18 років, то й ПСП згідно з п.п. 169.1.2 ПКУ він матиме з розрахунку на двох, а не на трьох дітей. Це підтверджують податківці в листі від 25.02.2011 р. № 3891/6/17-0715.

А ось якби працівник залишився працювати на колишньому місці роботи (не звільнявся), то він би мав право на ПСП на трьох дітей до кінця 2016 року за умови, що його заробітна плата не перевищувала граничний розмір, який дає право на застосування пільги. Детальніше — у попередньому запитанні.

ПСП, діти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті