(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/33
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2016/№ 12

ПСП для працівниці-інваліда з двома дітьми

Яка ПСП застосовується до заробітної плати працівниці підприємства, яка є інвалідом II групи і виховує двох дітей віком 10 і 12 років? Як правильно розрахувати ПДФО, якщо заробіток працівниці в лютому 2016 року становить 3000,00 грн.?

Працівниця підприємства, яка є інвалідом II групи і має двох дітей віком до 18 років, може претендувати на ПСП за такими підставами:

— як особа, яка є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, відповідно до п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 ПКУ — у розмірі, що дорівнює у 2016 році 1033,50 грн.;

— як особа, яка утримує двох або більше дітей віком до 18 років, відповідно до п.п. 169.1.2 ПКУ — у розмірі, що дорівнює у 2016 році 689,00 грн. з розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

Скористатися правом на ПСП вона зможе за умови, що її заробітна плата за місяць не перевищує граничного розміру доходу, що дає право на ПСП ( абзац перший п.п. 169.4.1 ПКУ).

У 2016 році граничний розмір доходу для осіб, які претендують на пільгу згідно з п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 ПКУ (інваліди I або II групи, у тому числі з дитинства), дорівнює 1930,00 грн. А ось для осіб, які претендують на пільги на дітей ( п.п. 169.1.2 і пп. «а» та «б» п.п. 169.1.3 ПКУ), граничний розмір визначається таким чином: для одного з батьківкратно кількості дітей, а для другого — на загальних підставах.

Як бачите, з урахуванням обмеження за сумою доходу працівниця підприємства не може скористатися правом на підвищену ПСП на підставі п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 ПКУ, оскільки розмір її заробітної плати перевищує 1930,00 грн. А ось на ПСП на дітей, передбачену п.п. 169.1.2 ПКУ, працівниця претендувати зможе, оскільки граничний розмір доходу для застосування пільги в цьому випадку становить 3860,00 грн. (1930,00 грн. х 2 дітей), а зарплата працівниці (3000,00 грн.) не перевищує цю межу. Єдина умова: батько дітей не користується правом на збільшення граничного розміру доходу кратно кількості дітей. Інакше (якщо батько користується таким правом за своїм місцем роботи) працівниця підприємства втрачає право на отримання ПСП на дітей.

Для отримання ПСП на підставі п.п. 169.1.2 ПКУ працівниці необхідно подати роботодавцю ( п.п. 3 п. 5 Порядку надання податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227):

1) заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП, в якій зазначити, що батько дітей не користується правом на збільшення граничного розміру доходу кратно кількості дітей;

2) копії свідоцтв про народження дітей.

Сукупний розмір ПСП із розрахунку на двох дітей у 2016 році становить 1378,00 грн.

Таким чином, сума ПДФО, яка має бути утримана із заробітної плати працівниці в цьому випадку, дорівнює 291,96 грн. ((3000 грн. - 1378 грн.) х 18 %).

ПСП, інваліди, діти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті