(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/33
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2016/№ 12

Коли зарплата «стрибає»

Місячний розмір нарахованої заробітної плати працівника варіюється від 1800,00 до 3700,00 грн. (відрядна форма оплати праці). Чи потрібно щоразу подавати заяву про застосування ПСП (мінімальний розмір) у разі отримання права на неї?

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Платник податку подає роботодавцю заяву про вибір місця застосування ПСП ( п. 2 Порядку № 1227). ПКУ не передбачене періодичне оновлення такої заяви працівником. Тільки особи, які протягом року набувають права на ПСП за іншою підставою, подають роботодавцю заяву та відповідні документи, що підтверджують таке право.

Таким чином, перевищення заробітною платою працівника граничного розміру доходу, що дає право на застосування ПСП, в одному місяці не позбавляє права на застосування ПСП до заробітної плати в наступному місяці.

Отже, якщо зарплата за місяць у працівника не перевищує граничний розмір доходу, що дає право на ПСП (у 2016 році — 1930 грн.), то вона до бази оподаткування повинна потрапити зменшеною на суму ПСП (689 грн.).

У зворотній ситуації права на ПСП працівник мати не буде.

ПСП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті