Обчислення лікарняних за період мобілізації

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2016/№ 12
Фахівці Мінсоцполітики у листі від 15.12.2015 р. № 696/18/99-15 нагадали, що на середній заробіток мобілізованих працівників у разі отримання його компенсації з держбюджету ЄСВ не нараховувався.

Відповідно, період отримання таких виплат до страхового стажу не зараховується.

Якщо при обчисленні лікарняного страховий стаж працівника за останні 12 календарних місяців становить менше 6 місяців, суму виплат у зв’язку в тимчасовою непрацездатністю слід обчислювати виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачувався ЄСВ, але в розрахунку на місяць не вище розміру мінзарплати, встановленої законом на день настання страхового випадку.

При визначенні розрахункового періоду для обчислення суми лікарняних Мінсоцполітики пропонує перiод вiйськової служби за призовом пiд час мобiлiзацiї, коли за застраховану особу вiдповiдно до законодавства не сплачено ЄСВ, виключати з розрахункового перiоду.

Якщо в усіх місяцях розрахункового періоду не нараховано ЄСВ, то середню заробітну плату можна визначати виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити