(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2016/№ 13

Фінзвітність «неприбутківців»: подавай/не подавай — усе одно «дістануть»

Чи повинна неприбуткова організація подавати фінансову звітність до податкових органів та до органів статистики?

Неприбуткові підприємства, установи, організації, що визначені в п. 133.4 ПКУ і згідно з цим пунктом не є платниками податку на прибуток, не подають декларацію з податку на прибуток, а отже в них відсутній обов’язок щодо подання податківцям і фінансової звітності. Адже згідно з абзацами першим і другим п. 46.2 ПКУ фінансову звітність податківцям мають подавати тільки платники податку на прибуток (одночасно з декларацією з цього податку).

Наш висновок підтверджується і консультацією податківців (див. «Вісник. Право знати все про податки та збори», 2015, № 38, с. 45), де зазначено, що «неприбутківці» згідно з абзацом третім п. 46.2 ПКУ зобов’язані подавати податківцям тільки Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації*. І тільки, коли вони, не виконавши вимоги п. 133.4 ПКУ, втратять для цілей ПКУ свій неприбутковий статус, то стануть зобов’язані подавати і декларацію з податку на прибуток, і фінзвітність податковому органу.

* Про подання цього звіту та його форму див. у самому кінці відповіді.

Тепер що стосується подання «неприбутківцями» фінансової звітності до органів статистики. Незважаючи на те, що в Порядку подання фінзвітності, затвердженому постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, «неприбутківці» не згадані, необхідність подання ними фінансової звітності органам статистики випливає з ч. 3 ст. 11 Закону № 996**. У цій нормі зазначено, що

для «неприбутківців» установлюється скорочена за показниками фінзвітність у складі балансу та звіту про фінансові результати

** Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV.

Судячи з усього, ідеться про форми № 1-м і № 2-м, передбачені П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», затвердженим наказом МФУ від 24.01.2011 р. № 25.

Підтверджуються наші висновки і листом Мінстату від 19.03.2013 р. № 18.1-25/Н-19-13/20. У п. 2 цього листа зазначено, що відповідно до існуючих нормативних документів для юросіб, що є некомерційними організаціями, не передбачено винятків у частині складу фінансової звітності*** та порядку її подання. А тому зазначені суб’єкти мають подавати на адресу органів державної статистики фінансову звітність, складену за формами, затвердженими Мінфіном.

*** Тут Мінстат не збрехав, оскільки зміни до зазначеної ч. 3 ст. 11 Закону № 996, що обмежують склад фінзвітності «неприбутківців» до перших двох скорочених форм, були внесені тільки у 2015 році.

Отже, неприбутківці мають подати до статистики дві зазначені форми фінзвітності у строк не пізніше 29 лютого 2016 року. В зв’язку з цим дещо втрачає значимість питання, чи потрібно їм подавати фінзвітність фіскалам (адже при поданні звітності в електронній формі фіскали «через єдине вікно» і так до неї дістануться).

І ще. Нагадаємо, що в той самий граничний строк «неприбутківці» зобов’язані подати фіскалам зазначений вище Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Але оскільки форма цього звіту не затверджена, то в листі ДФСУ від 04.01.2016 р. № 102/7/99-99-19-02-01-17 приписано подавати Звіт за старою формою, затвердженою наказом Міндоходів від 27.01.2014 р. № 85.

неприбуткові організації, фінансова звітність додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті