Бюджетне відшкодування ПДВ: ну дуже прозоре! Чи навпаки — примарне?

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2016/№ 17
Постанова КМУ від 22.02.2016 р. № 68

висновок документа


Реєстри поповнюватимуться заявами, поданими починаючи з 01.02.2016 р. А ось заяви про повернення сум бюджетного відшкодування (БВ), суми за якими не повернені до 01.02.2016 р., до Реєстру не потраплять

Постановою КМУ, що коментується (набрала чинності 23.02.2016 р.), затверджено форми Реєстрів заяв про повернення суми БВ з ПДВ, поданих платниками такого податку, які

— відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ПКУ (далі — Реєстр 1);

— не відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ПКУ (далі — Реєстр 2);

— а також Порядок, що визначає механізм надходження заяв до Реєстрів/вилучення заяв із Реєстрів, а також унесення інформації до Реєстрів про стан розгляду кожної заяви (далі — Порядок № 68).

І усе це для відкритості й дотримання «чесної» черги у праві на БВ ( п. 200.7 НКУ).

До Реєстрів заяви включаються автоматом протягом операційного дня їх отримання. Тобто на дату подання платником декларації з ПДВ (у тому числі і простроченої) або УР, у складі яких подано заяву про повернення суми БВ (додаток Д4 із заповненими табл. 1 — 3 та іншими відомостями про напрям заявленої суми БВ).

Так, якщо в таблиці 3 додатка Д4 платник поставив відмітку «+» у рядку про відповідність критеріям, визначеним у п. 200.19, то його заява підтягнеться до Реєстру 1. Відповідно якщо в таблиці 3 додатка Д4 платник поставить відмітку «+» у рядку про невідповідність критеріям, то його заява підтягнеться до Реєстру 2.

Потрапляють заяви до Реєстру у хронологічному порядку. Це важливо, адже в такому самому порядку відповідно до черговості має відбуватися і повернення узгоджених сум БВ ( п.п. 200.7.2 ПКУ).

Щоправда, потрапивши автоматом до Реєстру 1, заява платника може бути надалі переведена до Реєстру 2 ( п. 6. Порядку № 68). Це станеться, якщо податківці визнають платника таким, що не відповідає критеріям, визначеним у п. 200.19 ПКУ, і обов’язково надішлють (!) йому повідомлення про своє рішення. Тоді заява вилучається з Реєстру 1 і включається до Реєстру 2 на дату надсилання платнику такого повідомлення.

Важливо! Перекидання заяви з Реєстру 1 в Реєстр 2 має відбутися в один з 17 календарних днів після граничного строку подання декларації з ПДВ ( п. 200.20 ПКУ). Якщо податківці не укладуться в цей строк (затягнуть з повідомленням), то заява платника залишиться в Реєстрі 1.

Крім того, як прописано в п. 5 Порядку № 68, заяву з відповідного Реєстру можуть взагалі виключити, якщо:

1) декларацію з ПДВ подано з порушеннями порядку заповнення обов’язкових реквізитів, перелічених у пп. 48.3 і 48.4 ПКУ, і не визнано податковою декларацією (хоча це чітко не прописано, але, судячи з усього, вилучать заяву з Реєстру на дату надсилання платнику письмового повідомлення про неприйняття декларації);

2) платник подав УР до декларації з ПДВ, в якій помилково було заявлено БВ (судячи з усього, виключать заяву з Реєстру на дату подання УР).

Податківці щодня повинні публікувати Реєстри на своєму сайті, оновлюючи в них інформацію. Зрозуміло, що на сьогодні нічого подібного ще немає, незважаючи на те, що постанова, яка коментується, уже набула чинності. Але в недалекому майбутньому, сподіваємося, платник зможе, зазирнувши до свого Реєстру, побачити, на якому світі перебуває заявлене ним БВ з ПДВ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити