Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2016/№ 17

 • Бюджетне відшкодування ПДВ: ну дуже прозоре! Чи навпаки — примарне? Постанова КМУ від 22.02.2016 р. № 68
 • Додаток Д2: зазначаємо ІПН продавця Лист ДФСУ від 22.02.2016 р. № 6111/7/99-99-19-03-02-17
 • Згадуємо забуті ПН протягом 1095 днів! Лист ДФСУ від 09.02.2016 р. № 2628/6/99-99-19-03-02-15
 • Кредит-нота від нерезидента Кредит-нота — документ, за допомогою якого регулюються розрахункові відносини із закордонними контрагентами. Сфера його застосування дуже широка. Але найбільш розповсюджений варіант — коли за допомогою кредит-ноти оформляють знижку на товари, отримані від нерезидента. Причому надається така знижка нерідко вже після оприбутковування, а інколи й після продажу закордонного товару. З тим, які облікові, митні та податкові наслідки чекають підприємство, яке отримало таку кредит-ноту, розберемося в цій статті.
 • Придбаваємо земельну ділянку Порядок відображення земельної ділянки в обліку підприємства залежатиме від того, з якою метою така земельна ділянка придбана. Так, підприємство може придбати земельну ділянку з метою вкладення та збереження грошових коштів, при цьому плануючи або не плануючи отримувати додатковий прибуток (наприклад, від надання такої ділянки в оренду). Або використовувати її для здійснення своєї господарської діяльності. Метою придбання землі може бути також її перепродаж з метою отримання прибутку. Про те, як відобразити придбану земельну ділянку в обліку та якими будуть податкові наслідки такого придбання, і піде мова в цій статті.
 • Вивожу сніг/сміття/мотлох… практично безоплатно З необхідністю вивезти з території підприємства/складу/офісу щось таке, що не вміщається в багажник автомобіля директора або чому там зовсім не місце, стикається в роботі кожне підприємство. На щастя, помічників у цій справі вистачає — газети та Інтернет рясніють відповідними пропозиціями. Дехто навіть береться вивезти сніг/сміття/мотлох тощо у спеціально відведені місця безоплатно, хіба що компенсацію за витрачені ПММ просять. Привабливо? Ще б пак. Хто ж захоче платити зайве? Але чим обертається для підприємства-замовника така безоплатна послуга? Давайте розбиратися разом.
 • Коли хворіють наші дітки Весна — прекрасна пора року. Але ослаблений імунітет не дає уповні насолодитися нею. Проблеми із здоров’ям можуть торкнутися будь-якого з нас, але, на жаль, зачіпають саме дітей, змушуючи хвилюватися їх батьків. Ситуація особливо непроста для працюючих матусь і татусів: чи можна оформити листок непрацездатності і чи буде він оплачений? До нашої редакції надійшло чимало запитань, пов’язаних з різноманітними ситуаціями оплати саме такого періоду. Давайте розберемося в найпоширеніших із них.
 • Позику працівнику простили — про податки не забули «Я не забуваю про борги, я тільки забуваю їх віддавати» (Яніна Іпохорська)
  Людина почувається набагато спокійніше та впевненіше, якщо знає, що у скрутну хвилину їй є до кого звернутися за допомогою, у тому числі й фінансовою. Часто в ролі такого фінансового помічника виступає рідне підприємство. Воно й позику безпроцентну без зайвих слів може дати, і навіть борг за необхідності простити. Єдина хмаринка на безхмарному небі — податкові наслідки, що супроводжують прощення боргу працівнику. Вам цікаво знати, про які саме наслідки йдеться? Тоді, друзі, ця стаття для вас. Вивчайте із задоволенням.
 • Наслідки несплати ПЗ і штрафу при самовиправленні Платник надав податківцям уточнюючий розрахунок (УР) з донарахуванням занижених податкових зобов’язань (ПЗ) за декларацією попереднього звітного періоду, що виправляється, в якому були допущені помилки. Але при цьому суму донарахованих унаслідок виправлення помилки ПЗ і санкцій («самоштрафу», пені) своєчасно до бюджету не сплатив. У таку ситуацію через недогляд потрапив один наш читач. Розберемося, які наслідки чекають на нього.
 • Календар бухгалтера на березень 2016 року
 • Прощаємо та відображаємо* Підприємство списало борг фізособи за укладеним з нею цивільно-правовим договором після закінчення строку позовної давності. Сума боргу — 1000 грн. Чи потрібно такий дохід відображати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ?
 • Недоїмка з ЄСВ ≠ податковий борг Підприємство своєчасно не нарахувало/не перерахувало суму ЄСВ. Чи є ця сума податковим боргом?
 • ЄСВ і «солдати підприємства» На підприємстві є працівники, які проходять строкову військову службу, а також військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. За ними зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток. Чи потрібно на такий середній заробіток нараховувати ЄСВ? Як відображати його у Звіті з ЄСВ?
 • Табу для ЄП: «під прицілом» майновий поручитель Чи має право юридична особа, яка працює у групі 3 платників єдиного податку, ставши майновим поручителем за договором іпотеки, продовжувати працювати на спрощенці?
 • ЄП-орендодавець другої групи: дотримуй обмеження або жертвуй кодом Єдиноподатник другої групи — власник складського приміщення площею 500 кв. м розглядає пропозиції двох ФОП на єдиному податку (другої і третьої групи відповідно), які бажають орендувати у нього по 250 кв. м складу. Чи є в орендодавця варіант обходу відомого ліміту у 300 кв. м?
 • Строки подання декларації для анульованих платників ПДВ Суб’єкту господарювання анулювали реєстрацію платником ПДВ посеред місяця. В які строки він має подати декларацію за останній період?
 • Поновлений! Будь ласка, поверни вихідну допомогу та компенсацію Працівник був звільнений у зв’язку зі скороченням штату. При звільненні йому виплатили вихідну допомогу і компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. Працівник вирішив, що його скоротили незаконно, і звернувся до суду. Суд виніс рішення про його поновлення на роботі на колишній посаді з дня, що настає за днем звільнення, з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Чи можна врахувати при виплаті такого середнього заробітку суми вихідної допомоги та компенсації, які працівник отримав у день звільнення? Чи він повинен їх повернути?
 • Павутина соціальних мереж: кому — манія, кому — фобія Ми живемо в епоху, яку вчені називають кризою сім’ї, кризою любовних стосунків, та що там — кризою безпосереднього спілкування в цілому. Разом з еволюцією засобів спілкування від звичайного паперового листа до телефону, а потім і до спілкування електронного, яке теж, звичайно, пройшло низку стадій розвитку, ми приходимо, нарешті, до соціальної мережі як яскравого феномену людського життя.
 • СЕА реалізації пального: перші кроки З 1 березня 2016 року запроваджується Система електронного адміністрування реалізації пального (далі — СЕАРП). Для її функціонування уряд має затвердити низку нормативних документов та форм*, зокрема, форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.
 • Є «транспортно-податкова» методика визначення вартості авто Кабмін постановою від 18.02.2016 р. № 66 затвердив Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів з метою розрахунку та сплати транспортного податку (детальніше про це читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 13, с. 30).
 • Поріг індексації — 103 %: уряд відкоригував нормативку КМУ постановою від 11.02.2016 р. № 77 вніс зміни до своїх постанов «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 17.07.2003 р. № 1078 та «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 р. № 1013.
 • Змінено пропорції розподілу ЄСВ Уряд постановою від 18.02.2016 р. № 85 змінив пропорції розподілу ЄСВ.
 • Якщо вас «декомунізували», переоформляти дозвільні документи не треба Державна регуляторна служба на своєму сайті (www.dkrp.gov.ua) оприлюднила інформаційний лист щодо переоформлення документів дозвільного характеру.
 • Уникаємо подвійного оподаткування у 2016 році ДФСУ у листі від 28.01.2016 р. № 2815/7/99-99-12-01-03-17 оприлюднила Перелік країн, з якими станом на 01.01.2016 р. укладено міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.
Перейти до номеру
 • № 16
 • № 15
 • № 14
 • № 13
 • № 12
 • № 11
 • № 10
 • № 9
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить