Недоїмка з ЄСВ ≠ податковий борг

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2016/№ 17
Підприємство своєчасно не нарахувало/не перерахувало суму ЄСВ. Чи є ця сума податковим боргом?

Почнемо з теорії.

Визначення податкового боргу подано в п.п. 14.1.175 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Під ним слід розуміти суму узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлені строки ПКУ, а також пені, нарахованої на суму такого грошового зобов’язання.

У свою чергу, п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) визначає суму ЄСВ, своєчасно не нараховану та/або не сплачену у строки, установлені цим Законом як недоїмку.

З наведеного вище випливає, що сума своєчасно не нарахованого/не перерахованого підприємством ЄСВ є недоїмкою, а не податковим боргом.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити