Теми статей
Обрати теми

ЄСВ і «солдати підприємства»

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску і методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Податки & бухоблік Лютий, 2016/№ 17
Друк
На підприємстві є працівники, які проходять строкову військову службу, а також військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. За ними зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток. Чи потрібно на такий середній заробіток нараховувати ЄСВ? Як відображати його у Звіті з ЄСВ?

Відповідно до змін, унесених Законом України від 24.12.2015 р. № 911-VIII у ст. 119 Кодексу законів про працю України з 01.01.2016 р. усі роботодавці, у тому числі й фізособи-підприємці, зобов’язані продовжувати зберігати місце роботи (посаду) і середній заробіток за працівниками:

— призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та/або введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації;

— призваними під час мобілізації, на особливий період і такими, що підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжили військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, не більше ніж на строк укладеного контракту.

Причому середній заробіток, нарахований за період з 1 січня 2016 року зазначеним вище «солдатам підприємства», повинен виплачуватися за рахунок коштів роботодавця без подальшої його компенсації з бюджету.

Частиною 7 ст. 7 Закону № 2464 встановлено право платників ЄСВ не нараховувати на виплати та не утримувати ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та/або введення воєнного стану.

Оскільки, як зазначалося вище, середній заробіток, нарахований «солдатам підприємства» за період з 1 січня 2016 року, не підлягає компенсації з бюджету, то на його суму слід нараховувати ЄСВ у загальному порядку.

У Звіті з ЄСВ сума середнього заробітку відображається в таблиці 1 в загальній сумі заробітної плати залежно від категорії роботодавця — платника ЄСВ.

У таблиці 6 форми Д4 середній заробіток мобілізованих працівників, строковиків і контрактників зазначається з кодом типу нарахувань 47 у графі 9. Це узгоджується зі змінами, які планується внести до Порядку формування та подання страхувальниками звіту з ЄСВ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Водночас, оскільки на сьогодні ці зміни перебувають на етапі узгодження, то не буде помилкою, якщо в таблиці 6 Звіту за формою № Д4 за січень 2016 року заробіток «солдатів підприємства» було відображено з кодом типу нарахувань 1 у графі 9 як звичайну зарплату. Тобто подавати в цьому випадку «скасовуючу» і «початкову» таблиці 6, щоб виправити код типу нарахувань з «1» на «47», не потрібно.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі