Інвестнерухомість і «податкові» різниці

Друк
Податківці у листі від 11.12.2015 р. № 26445/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснили, що у випадку обрання підприємством методу оцінки інвестиційної нерухомості за первісною вартістю, такий об’єкт підлягає амортизації згідно з П(С)БО 7 «Основні засоби».

Тому платник податку на прибуток коригує фінансовий результат до оподаткування на різниці, які формуються відповідно до положень ст. 138 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), у тому числі нараховану амортизацію. Звісно, йдеться лише про тих платників, які зобов’язані проводити такі коригування або добровільно прийняли рішення щодо їх проведення.

Водночас якщо підприємство обирає метод оцінки інвестиційної нерухомості за справедливою вартістю, то об’єкт інвестиційної нерухомості не підлягає амортизації згідно з П(С)БО 7. Тому платник податку на прибуток не коригує фінансовий результат до оподаткування на різниці, передбачені ст. 138 ПКУ.

Докладніше із цього питання читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 79, с. 35.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі