(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 8
 • № 6
 • № 5
 • № 4
 • № 3
 • № 1-2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
12/17
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Січень , 2016/№ 7

Декларування підприємницьких доходів*

http://tinyurl.com/y4dpvr85
1. Які місяці звітного року обліковувати підприємцю при заповненні рядка без номера «Місяці, протягом яких фізичною особою-підприємцем одержано доходи від провадження підприємницької діяльності» розділу I додатка Ф4 до річної декларації про доходи: ті, в яких було одержано доходи, незалежно від того, чи прибутковими виявилися ці місяці, чи ті, в яких за результатами діяльності було одержано прибуток?
2. Яку суму відображати в рядку 4 розділу II додатка Ф4 до річної декларації про доходи, якщо сума авансових платежів, фактично сплачених протягом 2015 року, відрізняється від зазначеної в декларації про доходи за 2014 рік з розрахунку на квартал?

* Див. також матеріал на с. 32. — Прим. ред.

1. Оподаткування доходів, одержаних фізичною особою — підприємцем від здійснення господарської діяльності, окрім осіб, що вибрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Доходи підприємців, отримані протягом 2015 року від провадження господарської діяльності, обкладаються ПДФО за ставками 15 % і 20 % залежно від розміру середньомісячного доходу.

Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума річного чистого доходу, отриманого на загальній системі, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платник податку здійснював підприємницьку діяльність у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування. При цьому не має значення, доходи чи збитки було одержано в таких місяцях.

Якщо підприємець в будь-якому місяці звітного року не здійснював підприємницьку діяльність і не одержував дохід від неї, то такий місяць не обліковується при підрахунку і не бере участі в розрахунку середньомісячного оподатковуваного доходу.

2. Згідно з редакцією ПКУ, що діяла до 01.01.2016 р., за результатами календарного року фізичні особи — підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси, в якій також зазначають авансові платежі з податку на доходи (див. п. 177.5 ПКУ).

Згідно з п.п. 177.5.3 ПКУ остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Якщо сума авансових платежів, фактично сплачених протягом 2015 року, відрізняється від зазначеної в декларації про доходи за 2014 рік, наприклад, у зв’язку з реалізацією підприємцем права зменшити розмір авансових платежів, що передбачено п.п. 177.5.1 ПКУ, у рядку 4 «Загальна річна сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб за попередній звітний період (рядок 6 додатка Ф4 попереднього звітного періоду х на кількість кварталів)» розділу II додатка Ф4 до річної декларації про доходи слід зазначати загальну річну суму авансових платежів, розраховану виходячи з даних, зазначених у додатку 5 декларації про доходи за 2014 рік, з урахуванням змін, що відбулися протягом 2015 року. Це узгоджується з положеннями п.п. 177.5.3 ПКУ.

Звертаємо увагу, що з 01.01.2016 р., при поданні декларації підприємцями (у тому числі й за 2015 рік), авансові платежі на наступний рік не розраховуються, а ПДФО від підприємницької діяльності необхідно буде сплачувати поквартально на підставі даних Книги обліку доходів і витрат. При цьому сплата здійснюватиметься до 20 числа місяця, що настає за кварталом, в якому одержано доходи. Якщо доходи за квартал відсутні (або квартал збитковий), сплачувати ПДФО не потрібно. Платіж за четвертий квартал не розраховується і не сплачується. Остаточний розрахунок — за підсумками річної декларації.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
підприємець, доходи, декларування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті