Про режим праці в умовах підвищеної температури повітря

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2016/№ 53
Управління Держпраці у Хмельницкій області на своєму сайті (km.dsp.gov.ua) нагадало, як організувати раціональний режим праці при роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35 ⁰С і вище.

Так, в умовах підвищеної температури повітря тривалість періодів безперервної роботи має складати 15 — 20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10 — 12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, не повинна перевищувати 4 — 5 годин і 1,5 — 2 години — для осіб без спеціального одягу.

Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37 оС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

Про інші законодавчі обмеження щодо роботи в умовах підвищеної температури повітря, а також про відображення у бухгалтерському та податковому обліку витрат на проведення заходів з охорони праці у таких умовах читайте в одному з наступних номерів нашого видання.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити