(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 60
 • № 59
 • № 58
 • № 57
 • № 56
 • № 54
 • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
4/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2016/№ 55

У якому кварталі донарахували — у тому і відобразили у ф. № 1ДФ

http://tinyurl.com/y4bvpj4j

Ніхто не застрахований від помилок. Вони дозволяють нам зупинитися, огледітися, проаналізувати ситуацію, усе виправити і — рухатися вперед. От і податковий агент, який звернувся із запитом до ДФСУ, допустив помилку — в 2015 році не нараховував індексацію заробітної плати за жовтень і листопад та премію за листопад і грудень. Помилку виявлено у квітні 2016 року, виплати донараховано.

Як обкладати такі виплати ПДФО: за ставками (15 і 20 %) та правилами, що діяли у 2015 році, чи за тими, що діють у місяці їх нарахування (ставка 18 %)?

висновок документа


Доходи, отримані платником податків у вигляді індексації зарплати, премії, не підпадають під дію п.п. 169.4.2 ПКУ, тому оподаткування цих доходів проводиться у періоді (місяці), в якому таке нарахування (виплата) відбувається

Ми цілком згодні з таким висновком. Дійсно, для цілей оподаткування п.п. 169.4.2 ПКУ зобов’язує нас відносити до періодів, за які вони нараховані, доходи у вигляді зарплати за період її збереження відповідно до законодавства, у тому числі відпускні та лікарняні. Усі інші зарплатні виплати слід обкладати за правилами і ставками, що діють у періоді їх нарахування.

Це узгоджується з п.п. 1.6.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5. У ньому зазначено: якщо нарахування зарплати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої зарплати включаються до зарплати того місяця, у якому були здійснені донарахування.

Тобто суми забутої індексації 2015 року, донараховані у квітні 2016 року, слід включити до фонду оплати праці квітня 2016 року і обкласти ПДФО за ставкою 18 %. Аналогічно вчиняємо з преміями 2015 року.

А що з відображенням донарахованих сум у формі № 1ДФ? Тут усе так само дуже просто.

висновок документа


Оскільки нарахування сум індексації відбувається у квітні 2016 року, то їх відображення проводиться у формі № 1ДФ за другий квартал 2016 року

Тобто за той квартал, до якого входить місяць їх нарахування. Подавати уточнюючі Податкові розрахунки за звітні періоди, у яких такі виплати помилково не були нараховані, не потрібно. Адже момент виникнення зобов’язань зі сплати ПДФО «прив’язаний» до моменту нарахування/виплати оподатковуваного доходу (див. пп. 49.18.1, 168.1.2, 168.1.4, 168.1.5 ПКУ). У 2015 році індексація за жовтень і листопад, а також премія за листопад і грудень 2015 року не нараховувалися і не виплачувалися. Отже, і обов’язку щодо нарахування, утримання та сплати ПДФО тоді не було.

І, забігаючи наперед, кілька слів про перерахунок. Ми не раз звертали увагу на те, що податківці вимагають: якщо донараховуєте зарплатні виплати (наприклад, індексацію) за попередні податкові періоди (місяці), то такі суми донарахувань при проведенні перерахунків за ПДФО відносьте до відповідних податкових періодів, за які здійснюються донарахування (див. БЗ 103.25).

Так ось, в усних консультаціях податківці наполягають, що таке «розкидання» слід робити у разі, якщо ви донараховуєте зарплатні виплати в поточному році за місяці поточного року. А от якщо у поточному році за місяці попереднього (як у цій ситуації) — «розкидання» робити не потрібно. Суми донарахованої індексації остаточно обкладайте ПДФО за правилами і ставками, що діють у місяці нарахування.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
1ДФ, індексація зарплати, донарахування, доходи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті