(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2016/№ 55

Медпільга з ПДВ — тільки для медзакладів

Чи може «звичайна» юрособа (не заклад охорони здоров’я) або ФОП, які мають «медичну» ліцензію, скористатися пільгою з ПДВ щодо постачання послуг охорони здоров’я, встановленою в п.п. 197.1.5 ПКУ?

Юрособа може, тому що у відповідній ліцензії на медпрактику (див. далі) вона буде позначена саме як заклад охорони здоров’я. ☺ ФОП — як не заклад — не може. ☹

Для обґрунтування цього висновку звернемося до термінології і трішки згадаємо старе…

А відштовхнемося, звичайно ж, від самого п.п. 197.1.5 ПКУ, згідно з яким звільняються від ПДВ операції:

«постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг…»

До речі, в Довіднику № 78/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 01.04.2016 р., цій пільзі присвоєно код 14010409.

Зауважимо також, що деякі медпослуги (вони перелічені в пп. «а» — «о» п.п. 197.1.5 ПКУ), під зазначену пільгу не підпадають, але зараз головне не це. Нам важливо те, що цю пільгу «прописано» тільки:

(1) закладам охорони здоров’я,

(2) що мають відповідну ліцензію.

В принципі, ліцензії на медичну практику видаються як закладам охорони здоров’я, так і ФОП — див. Ліцензійні умови, затверджені наказом МОЗ від 02.02.2011 р. № 49.

Зверніть увагу, що згідно з цими Ліцензійними умовами:

— їх дія поширюється на всіх зареєстрованих госпсуб’єктів незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, які провадять господарську діяльність з медичної практики (п. 1.2);

медична практика — це вид госпдіяльності у сфері охорони здоров’я, який провадиться закладами охорони здоров’я та ФОП (п. 1.3).

Так от, заклад охорони здоров’я це юридична особа (будь-якої форми власності та організаційно-правової форми) або її відокремлений підрозділ, основне завдання яких — забезпечувати медичне обслуговування населення на підставі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників (див. абзац третій ч. першої ст. 3 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.92 р. № 2801-XII).

Коло замкнулося… Причому, в сенсі права на пільгу згідно з п.п. 197.1.5 ПКУ замкнулося воно тільки на юрособах, що отримали ліцензію, тобто на закладах охорони здоров’я. Перелік таких затверджено наказом МОЗ від 28.10.2002 р. № 385 — на нього прямо вказують податківці у БЗ 101.13.

До речі, в докодексні часи в Законі про ПДВ теж прямо згадувалися лише заклади охорони здоров’я (див. п.п. 5.1.8 цього Закону — аналог нинішнього п.п. 197.1.5 ПКУ), але це не завадило тодішнім податківцям у листі ДПАУ від 17.05.2000 р. № 6705/7/16-1220-25 поширити ту ПДВ-пільгу і на ФОП також (тож рівність прав суб’єктів різних форм власності — не пустий звук).

У принципі, ФОП може аргументувати цим своє звернення по індивідуальну податкову консультацію ( п.п. 14.1.172; ст. 52 ПКУ), але без неї користуватися цією пільгою зась! ☹ Хоча врешті-решт для ФОП відкриті друга (адже медпослуги надаються населенню) і третя групи ЄП, що допускають безПДВшний статус ФОП, — чим вам це не «ПДВ-пільга»? ☺…

постачання послуг, медична пільга, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті