(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2016/№ 57

Послуги від нерезидента у ПДВ-обліку сільгоспника

висновок документа


Сільгосппідприємство — суб’єкт спецрежиму ПДВ при отриманні від нерезидента послуг сільгосппризначення відображає ПЗ у загальній декларації, а ПК — у спеціальній

Такий висновок у цих двох листах великою мірою заперечувати не доводиться. Відзначимо, що це давня позиція контролерів. Те саме говорилося й раніше в консультаціях БЗ 101.24 (діяла до 05.02.2013 р.) та БЗ 101.21 (діяла до 01.12.2014 р.). Інша справа, що це нелогічно та несправедливо. Адже якщо ПЗ — у загальній декларації, то в ній мав би бути і ПК (ну, або і ПЗ, і ПК — у спецдекларації).

Свій підхід податківці пояснюють так. У разі постачання послуг нерезидентами, якщо місце їх постачання розташоване на митній території України, відповідальною особою за нарахування та сплату ПДВ до бюджету визнається отримувач послуг (п. 180.2 ПКУ). Це загальна норма, а отже нарівні з іншими платниками вона має виконуватись і сільгосппідприємствами-спецрежимниками.

Датою виникнення ПЗ за операціями з постачання послуг нерезидентами, місце надання яких — митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше (п. 187.8 ПКУ).

Що характерно, контролерів не можна запідозрити у фіскальності, їх позиція щодо ПЗ в загальній декларації не оспорюється. Адже у цьому разі:

(1) недоречно апелювати до норм спецрежимної ст. 209 ПКУ, оскільки відсутні операції з постачання вироблених (наданих) сільгосптоварів (послуг);

(2) діє пряма норма п.п. 7 п. 3 розд. V Порядку № 21* — рядок 6 може заповнюватись лише у декларації 0110, тобто загальній. Саме цей рядок призначений для відображення обсягів послуг, отриманих від нерезидента на митній території України. У спецдеклараціях рядок 6 не заповнюється, оскільки ПЗ, що виникають при отриманні послуг від нерезидента, не відносяться до тих, які відображаються у таких деклараціях.

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

Цілком очевидно, що відображення ПЗ у загальній декларації, а ПК — у спецдекларації аграріям, на жаль, виливається в додаткові платежі до бюджету. За умови, що такі послуги придбані для використання у виробництві сільгосппродукції, їхнє місце у рядку 11.4 спецдекларації. Підстав для коригування ПК — перенесення його до загальної декларації для цих випадків не передбачено. Не може бути й мови про зміну напряму використання придбаних послуг.

Насамкінець про помилку податківців. Наразі датою виникнення права на віднесення сум податку до ПК для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України є дата складення платником ПН за такими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН (п. 198.2 ПКУ). Документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до ПК, у цьому разі вважається зареєстрована належним чином ПН, ПЗ за якою включені до декларації відповідного звітного періоду (абзац другий п. 201.12 ПКУ). Тобто ПЗ і ПК за такими операціями у загальному випадку відображаються у одному й тому самому звітному періоді.

А контролери наводять редакцію п. 198.2 ПКУ півторарічної давнини, коли ще ПК за «нерез-послугами» відображався на дату сплати (нарахування) податку за ПЗ, що були включені до декларації попереднього періоду. Разом з тим, у інших листах (наприклад, від 27.04.2016 р. № 9616/6/99-99-15-03-02-15) ДФСУ дотримується чинного порядку формування ПК.

нерезидент, послуги, ПДВ, сільгосппідприємство додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Податки та бухгалтерський облік» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Податки та бухгалтерський облік» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Податки та бухгалтерський облік»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.