Податки та бухгалтерський облік, липень, 2016/№ 57

 • Послуги від нерезидента у ПДВ-обліку сільгоспника Листи ДФСУ від 24.05.2016 р. № 11321/6/99-99-15-03-02-15, № 11322/6/99-99-15-03-02-15
 • Спека на роботі! Як не втратити працівників Надо сделать что-нибудь,
  Что-то сделать надо,
  Чтоб пришла прохлада,
  Чтоб не вешали носы
  Люди в жаркие часы.
  А. Барто
  Сьогодні в тіні +30 з хвостиком. І все б нічого, але як пережити стійку спеку на робочому місці не втрачаючи при цьому колишню працездатність? Адже таке пекло не просто спричинює фізичний і психологічний дискомфорт, воно ще й небезпечне для здоров’я!.. Чи то від незнання, чи то від невіри в «охоронно-трудові» гарантії, але ми звикли віддаватися роботі незважаючи ні на які труднощі. А роботодавцям це на руку. Так, може, нагадаємо їм про те, що потрібно робити в таку ось жарінь, щоб працівники добре працювали?
 • Строк випробування: перевіряємо працівника на міцність Кажуть, щоб пізнати людину, треба з нею не один пуд солі з’їсти. А щоб зрозуміти, підходить новий працівник для виконання обов’язків, що покладаються на нього, чи ні, роботодавці нерідко встановлюють йому випробування. Скільки часу може тривати така перевірка на міцність? Кому з новачків вона точно не загрожує? У яких випадках випробування може бути продовжене? Чим воно може закінчитися? Відповіді на ці запитання, дорогі друзі, — перед вами. До речі, ця тема цікава ще й тим, що до норм КЗпП*, які регулюють порядок установлення випробування, нещодавно було внесено зміни. Тож вивчаємо їх разом.
 • Приймаємо на роботу сезонних і тимчасових працівників Літо — сезон не тільки відпусток, подорожей, велопрогулянок, свіжих фруктів та овочів. Це ще й пора сезонних і тимчасових робіт. Адже саме в літній період підприємства певних галузей економіки, наприклад, сільгоспники, «лісники» ☺, активізують свою діяльність і потребують додаткових робочих рук. Які ж роботи вважаються сезонними, а які — тимчасовими? Як складаються трудові відносини між сезонними і тимчасовими працівниками і роботодавцями? Як оплачують працю таких працівників? Давайте, дорогі друзі, знайдемо відповіді на ці запитання разом.
 • Беремо на роботу студента Літня сесія у студентів позаду. Канікули! Проте серед молоді зараз не модно бити байдики у вільний від навчання час. Тому багато хто влітку вважає за краще заробити грошей, а заразом і набути практичного досвіду. Роботодавці із задоволенням ідуть їм назустріч. Адже в сезон, коли працівники підприємств масово йдуть у відпустку, вигода від такої співпраці взаємна. Ви також згодні взяти на роботу студента? Вам цікаво знати, як оформити відносини з таким співробітником і як оплатити його працю? Тоді ця стаття — для вас. Читайте і запам’ятовуйте.
 • Продаємо заставне майно через електронні торги Нещодавно ви вже прочитали статтю* про операції вилучення заставного майна у заставодавця. Щоправда, у ній ішлося про ситуації, в яких банк звертає стягнення на предмет застави у добровільному позасудовому порядку, — за взаємною згодою сторін. Але умовами договору добровільний порядок урегулювання «заставного» питання може бути й не передбачений. Як у такому разі діятиме банк і які облікові та податкові наслідки чекають заставодавця? Про це — прямо зараз.
 • Продаємо «нульовий» комп’ютер Продовжуємо відповідати на запитання наших передплатників. Ось одне з тих, що надійшли на нашу «Гарячу лінію». У підприємства у складі основних засобів (ОЗ) на рахунку 104 обліковується комп’ютер (монітор, системний блок, клавіатура і «миша»). У наступному місяці цей об’єкт буде замортизовано в «нуль». За своїми технічними характеристиками підприємству він не підходить, хоча зовні в чудовому стані. Тому прийняли рішення його продати. Які наслідки чекають підприємство в обліку при продажу комп’ютера звичайній фізособі, а які — при продажу сторонньому підприємству? Із задоволенням відповімо на це запитання.
 • ЗЕД-комісія на продаж: шпаргалка комітента «Ми працюємо для вас!» — цей відомий слоган якнайкраще підходить і до нашої роботи. Ось і сьогоднішню статтю ми спеціально підготували як відповідь на запитання, що надійшло на «Гарячу лінію». Нашу читачку цікавлять нюанси бухгалтерського і податкового обліку у комітента операцій за ЗЕД-комісією з частковою передоплатою. Запитували? Відповідаємо!
 • ФОП-первинка: чи обов’язково писати ці три літери?.. Чи зобов’язаний ФОП — контрагент підприємства зазначати в первинці саме «ФОП П. І. Б.» ?
 • Індексуємо зарплату за серпень 2016 року Індексацію заробітної плати повинні проводити всі роботодавці. Нагадаємо, що починаючи з грудня 2015 року запрацювали нові правила індексації, а з 1 січня 2016 року збільшено поріг індексації до 103 % (подробиці див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 22).
 • Доходи за 2003 — 2016 рр. виплачено в липні 2016 року: розраховуємо компенсацію Таблицю з величинами приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати в разі погашення боргів у червні 2016 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 49, с. 37. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2003 — 2016 роках, якщо вони виплачуються в липні 2016 року.
 • Дивіденди ТОВ за позаминулий рік — чи можливо? ТОВ на загальній системі за 2014 рік отримало прибуток, але рішення про виплату дивідендів за той рік не ухвалило, а 2015 рік виявився збитковим. Чи може це ТОВ виплатити учасникам — фізичним особам дивіденди за 2014 рік тепер, тобто у 2016 році?
 • Послуги банку і роялті — в ряд. 10.3 декларації з ПДВ Чи потрібно в ряд. 10.3 декларації з ПДВ показувати послуги банку з розрахунково-касового обслуговування (РКО) та роялті? Чи є за такими придбаннями додаток у декларації з ПДВ?
 • Індекс інфляції за червень — 99,8 %
 • Експорт послуг: спроба усунути адмінбар’єри ВРУ прийняла у першому читанні законопроект «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг)» від 21.04.2016 р. № 4496.
 • Оновлено статформи з праці Держстат наказом від 10.06.2016 р. № 90 оновив статистичні форми № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці».
 • Чи можна повернути товар, придбаний через Інтернет? Мінекономрозвитку у листі від 08.06.2016 р. № 3631-04/17265-07 зазначило, що право споживачів на обмін (повернення) непродовольчих товарів належної якості, передбачене ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-XII, поширюється також і на договори на відстані, поза торговельними або офісними приміщеннями.
 • Нема ППР. Чи буде штраф за несплату податку на нерухомість? Фахівці ДФСУ у Базі знань (категорія 106.07) відповіли на запитання, чи буде фізична особа притягатись до відповідальності за несплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо контролюючий орган не надіслав до 1 липня податкове повідомлення-рішення (ППР) про сплату цього податку.
Перейти до номеру
 • № 60
 • № 59
 • № 58
 • № 56
 • № 55
 • № 54
 • № 53
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить