(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2016/№ 57

Послуги банку і роялті — в ряд. 10.3 декларації з ПДВ

Чи потрібно в ряд. 10.3 декларації з ПДВ показувати послуги банку з розрахунково-касового обслуговування (РКО) та роялті? Чи є за такими придбаннями додаток у декларації з ПДВ?

Так, ці придбання мають бути відображені в ряд. 10.3 декларації з ПДВ. При цьому додатки, що розшифровують цей рядок, до декларації не передбачені. А тепер детальніше.

Погляньте на назву рядка 10.3 декларації з ПДВ (з урахуванням написаного у рядку 10): «Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) товарів/послуг та необоротних активів на митній території Україні з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість».

Робимо висновок, що в ньому йдеться про придбані в Україні товари (послуги), необактиви, які:

— обкладаються ПДВ за ставкою 0 %;

— звільнені від обкладення ПДВ ( ст. 196 ПКУ);

— не є об’єктом оподаткування ( ст. 197 ПКУ);

— отримані від неплатників ПДВ.

Такі придбання, як послуги банку і роялті*, цілком вписуються в ПКУшне визначення «постачання послуг» — див. п.п. 14.1.185 ПКУ. При цьому вони «необ’єктні» — див. п.п. 196.1.5 (для РКО) і п.п. 196.1.6 ПКУ (для роялті), а отже, отримані без ПДВ. Тобто всі умови для потрапляння до ряд. 10.3 декларації з ПДВ виконуються.

* Якщо, звичайно, роялті виплачуються грошима або цінними паперами «від емітента».

Зауважте: обсяги придбання товарів/послуг без ПДВ відображаються у ряд.10.3 декларації за той звітний період, у якому вони були придбані (лист ДФСУ від 09.06.2016 р. № 12798/6/99-99-15-03-02-15). Так само податківці приписували діяти в попередній формі декларації. Тільки раніше код рядка був 11.1, аналог чинного ряд. 10.3 (лист ДФСУ від 27.11.2015 р. № 25295/6/99-99-19-03-02-15).

А якщо зазирнути ще далі (тобто раніше), то у листі ДПСУ від 25.10.2011 р. № 4261/6/15-3415-04 вони прямо говорили про необхідність відображення РКО в декларації з ПДВ.

Ви проігнорували ці вказівки? Нічого, невідображення таких послуг у ряд. 10.3 на суму ПДВ не впливає, тобто штрафи за ПКУ вам не загрожують. Хоча порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку карається адмінштрафом у розмірі від 85 до 170 грн., а повторне протягом року — від 170 до 255 грн. ( ст. 1631 КпАП).

Проте останнім часом спостерігається позитивна тенденція щодо незастосування адмінштрафу з боку податківців. Зокрема, у БЗ 101.30 і в листі ДФСУ від 20.11.2015 р. № 24784/6/99-99-10-03-02-15 вони заспокоюють платників податків: якщо податкові зобов’язання задекларовані в повному обсязі, адмінвідповідальність не застосовується.

На завершення повторимо ще раз, що такі «безПДВшні» послуги відображати в додатках не потрібно. Це випливає з самої форми декларації, а точніше, комірки на перетині графи «Код додатка» і рядка 10.3. У цій комірці, можете переконатися самі, нічого не зазначено. Крім того, немає про це жодного слова і в Порядку заповнення та подання податкової звітності з ПДВ, затвердженому наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

послуги банку, роялті, декларація з ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті