(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2016/№ 48

Після анулювання ПДВ-реєстрації постачальника виправити помилку в ПН не вийде

Підприємство отримало податкову накладну (ПН) з помилкою. На момент виявлення помилки ПДВ-реєстрацію постачальника вже анульовано. Чи може постачальник тепер виправити неточності, допущені при заповненні ПН, шляхом складання Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників (РК)?

Для того щоб відповісти на це запитання, достатньо згадати, хто згідно з чинним законодавством має право виписувати РК. Як сказано в п. 21 Порядку № 1307, РК складають особи, визначені в п. 1 цього Порядку, тобто ті, хто має право на складання ПН. Своєю чергою п. 1 Порядку № 1307 обов’язки щодо складання ПН покладено на осіб, які зареєстровані як платники ПДВ у податковому органі та яким присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Більш того, п. 184.5 ПКУ прямо вказує на те, що з моменту анулювання ПДВ-реєстрації особа втрачає право на податковий кредит та виписку податкових накладних.

Інакше кажучи, після анулювання ПДВ-ре­єстрації скласти РК для виправлення показників ПН, виписаної під час перебування підприємства платником ПДВ, вже не можна. Тобто у вашій ситуації підприємство-постачальник вже не зможе виправити свою помилку в ПН шляхом оформлення РК. Тому вам як покупцю, скоріш за все, доведеться відкоригувати податковий кредит, відображений на підставі помилкової ПН, шляхом подачі УР. Без коригування ви зможете обійтися лише у тому випадку, якщо помилки припустилася в одному з необов’язкових реквізитів ПН, або якщо неточність у заповненні обов’язкового реквізиту не заважає ідентифікувати вашу операцію постачання (детальніше див. с. 3).

Більш того, тим платникам податків, які тільки планують знятися з ПДВ-реєстрації, варто враховувати ще один момент. Нині податківці накладають табу не лише на виписку ПН і РК після анулювання ПДВ-реєстрації, а й на реєстрацію ПН і РК, виписаних ще в статусі платника ПДВ (див., наприклад, лист ДФСУ від 23.11.2015 р. № 24871/6/99-99-19-03-02-15)*. Тому постачальникам слід бути уважними і намагатися до ПДВ-розреєстрації зареєструвати усі виписані на той момент ПН і РК, щоб не ставити під удар податковий кредит покупця.

* Зверніть увагу: раніше податківці вважали інакше. У своїх консультаціях контролери роз’яснювали, що платники податків, ПДВ-реєстрацію яких анульовано, мають право реєструвати ПН і РК в ЄРПН за умови, що з дати виписки минуло не більше 15 календарних днів.

податкова накладна, анулювання реєстрації, ПДВ, виправлення помилок, податкова накладна, анулювання реєстрації, ПДВ, виправлення помилок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті