(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 18
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/13
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2016/№ 19

Застосували ПСП без заяви. Виправляємося

До зарплати працівника, який не подавав заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (ПСП), помилково застосовували пільгу. Як виправити таку помилку? Чи потрібно подавати уточнюючі Податкові розрахунки за формою № 1ДФ за ті звітні квартали, в яких роботодавець порушив порядок застосування ПСП?

Для того, щоб виправити цю помилку, підприємству необхідно провести за працівником, до зарплати якого помилково застосовувалася ПСП, добровільний перерахунок з метою визначення правильності оподаткування. Таке право надане йому п.п. 169.4.3 ПКУ.

Перерахунок проводиться за період, протягом якого до доходу працівника неправомірно застосовувалася ПСП.

Під час перерахунку підприємство:

1) уточнює (перевіряє ще раз) місячні суми заробітної плати, нараховані (виплачені, надані) працівнику в періоді, що перевіряється;

2) проводить кінцеве оподаткування уточнених місячних сум заробітної плати і визначає окремо за кожним місяцем періоду, що перевіряється, суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету;

3) порівнює розраховану в результаті перерахун­ку суму ПДФО із сумою податку, що була фактично утримана з доходів працівника в переріоді, що перевіряється;

4) визначає результат перерахунку.

Якщо в результаті здійсненого перерахунку виявлено недоплату утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати ( п.п. 169.4.4 ПКУ).

При проведенні утримання не забувайте про вимоги ст. 128 КЗпП! У ній законодавець прописав обмеження щодо суми відрахувань із заробітної плати працівника.

Водночас працівник може подати роботодавцю заяву з проханням утримати з його зарплати усю суму недоплати одноразово, якщо, звичайно, сума зарплати дозволяє це зробити.

Результат перерахунку підприємство відобразить у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за той звітний квартал, до якого входить місяць його проведення. Подавати в цьому випадку уточнюючі Податкові розрахунки за місяці, в яких роботодавцем було порушено порядок застосування ПСП, не потрібно.

Також роботодавцю в цій ситуації не потрібно нараховувати «самоштраф» згідно з  п. 50.1 ПКУ.

Аналогічним чином слід діяти в ситуації, коли з вини роботодавця пільга не надавалася працівнику, який мав на неї право і подав відповідну заяву про застосування ПСП (підтвердні документи за необхідності), або коли пільга застосовувалася в меншому розмірі. Тобто роботодавцю необхідно провести добровільний перерахунок ПДФО, визначити результат перерахунку і відобразити його у формі № 1ДФ за той звітний період, до якого входить місяць проведення такого перерахунку.

Якщо в результаті проведеного перерахунку виникає переплата податку, то на її суму роботодавець зменшує суму нарахованого податкового зобов’язання працівника за місяць, у якому було проведено перерахунок, і відображає це у звітності за формою № 1ДФ. Відповідно, на суму переплати зменшуються зобов’язання роботодавця — податкового агента зі сплати ПДФО до бюджету в місяці проведення перерахунку.

ПСП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті