Теми статей
Обрати теми

Як юрособі відобразити в декларації надподаток з нерухомості

При відповіді на це запитання податківці в Базі знань (категорія 106.07) зосередилися на п.п. «ґ» п.п. 266.7.1 ПКУ, яким визначено: при наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що знаходиться у власності фізичної або юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 тис. грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частину).

На нашу думку (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 10, с. 35), юрособи не мають сплачувати «нерухомий надподаток», оскільки п.п. «ґ» є складовою п.п. 266.7.1 ПКУ, яким регламентовано порядок обчислення податку виключно для фізичних осіб.

На жаль, це не зупинило фахівців ДФСУ. Натомість юридичним особам, що мають житлову нерухомість загальною площею понад 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), фіскали пропонують показник кол. 7 «Річна сума податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті за даними платника» декларації з податку на нерухомість розраховувати за формулою:

кол. 3 «Загальна площа об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості» х кол. 4 «Ставка податку» - кол. 6 «Сума пільги зі сплати податку» + 25 тис. грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі