Оплата через фінансову компанію: чи потрібний продавцю РРО?

В обраному У обране
Друк
Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Березень, 2016/№ 25
Інтернет-магазин здійснює доставку товару покупцям через «Нову пошту». З 04.12.2015 р. її клієнти можуть здійснювати грошові перекази за товар через платіжну систему FORPOST (платіжна організація ТОВ «Пост Фінанс»). Підкажіть, будь ласка, чи повинен інтернет-магазин, отримуючи на свій поточний рахунок оплату від покупців через цю платіжну систему, проводити її через РРО?

При отриманні на поточний рахунок у банку оплати від покупців, що здійснена через платіжну систему FORPOST, проводити її через РРО не потрібно. Пояснимо детальніше.

Дійсно, небанківська фінансова установа, якою згідно з реєстром, опублікованим на офіційному сайті НБУ*, є ТОВ «Пост Фінанс», нарівні з банками, за допомогою платіжних пристроїв і через пункти прийняття готівки має право приймати готівкові грошові кошти в гривнях для їх подальшого переказу (п. 1 постанови Правління НБУ «Про врегулювання питань щодо прийняття готівкових коштів для подальшого її переказу» від 12.02.2013 р. № 42). Здійснює вона свою діяльність на підставі відповідних договорів про прийняття грошових коштів від свого імені, але на користь третіх осіб. Договір про прийняття грошових коштів, укладений з платіжною організацією, рівносильний аналогічному договору, укладеному з банком.

* Див. за посиланням http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=3003638&cat_id=3003637.

Усі ми пам’ятаємо:

через РРО мають бути проведені розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карт, платіжних чеків, жетонів тощо), здійснені суб’єктами господарювання при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з прийняття готівки для подальшого її переказу

Про це йдеться у ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

При цьому розрахункова операція — це, зокрема, приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця ( ст. 2 Закону про РРО).

При отриманні оплати на свій поточний рахунок через платіжну систему FORPOST інтернет-магазин не приймає від покупця ані готівкових коштів, ані платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Їх приймає платіжна організація від свого імені. А інтернет-магазин отримує безготівкові грошові кошти на свій поточний рахунок. Тому розрахункова операція в розумінні Закону про РРО у інтернет-магазину відсутня. А отже, і обов’язку застосування РРО в цьому випадку немає.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити