(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 35-36
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2016/№ 38

Доставка металобрухту: ПК цілий, але ПЗ донарахувати доведеться

Наше підприємство торгує металобрухтом, що не обкладається ПДВ. Чи маємо ми право на податковий кредит, замовляючи послуги перевезення у сторонньої організації?

Згідно з п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово до 01.01.2017 р. від обкладення ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі з імпорту, відходів і брухту чорних і кольорових металів. При цьому така пільга стосується тільки переліку відходів і брухту чорних і кольорових металів, затверджених КМУ.

Зауважимо, що всі неприємності із застосуванням цієї пільги нарешті з’ясовані. Податківці визнали (див. лист ДФСУ від 25.03.2016 р. № 10203/7/99-99-19-03-02-17), що на операції, які було здійснено у 2014 році (уключаючи період з 01.01.2014 р. по 17.02.2014 р.) і у 2015 році (уключаючи період з 01.01.2015 р. по 30.03.2015 р.), поширюється пільговий режим оподаткування.

Отже, якщо металобрухт, який підприємство продає, вписується у Перелік, ПДВ на його постачання не нараховують. При цьому пільга діє безперервно.

Що стосується придбання послуг сторонніх транспортних організацій для постачання металобрухту, то сама «пільговість» металобрухтної операції, для якої ви придбаваєте транспортні послуги, тепер не перешкода для відображення сум ПДВ, сплачених у складі вартості послуг перевезення у складі податкового кредиту.

(!) Весь вхідний ПДВ за послугами перевезення слід уключити до податкового кредиту незалежно від їх призначення.

Головне, щоб «на руках» у вас була належним чином оформлена зареєстрована ПН, отримана від перевізника ( п. 198.6 ПКУ).

Проте далі,

ураховуючи, що послуги перевезення ви замовляєте виключно для здійснення пільгової операції — постачання металобрухту, то ПК неодмінно слід компенсувати нарахуванням ПЗ ( п.п. «б» п. 198.5 ПКУ)

Базою для нарахування компенсуючих ПЗ за послугами перевезення буде вартість їх придбання. При цьому нарахувати ПЗ можна одразу на дату придбання (в окремій ПН), або ж останнім днем періоду, показавши нарахування ПЗ у зведеній ПН (як заповнити таку ПН — див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 20, с. 31).

Облікові ПДВ-особливості відображення ПК і ПЗ при купівлі послуг перевезення металобрухту покажемо на прикладі.

Приклад. При постачанні металобрухту підприємство — платник ПДВ замовило послуги перевезення у сторонньої організації. Вартість перевезення склала 12000 грн. (у тому числі ПДВ — 2000 грн.). ПЗ будуть нараховані в останній день періоду у зведеній ПН.

№ з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

Дт

Кт

1

Одержано послуги перевезення металобрухту

93

631

10000

644/1

631

2000

2

Відображено ПК (одержано ПН, зареєстровану в ЄРПН)

641/ПДВ

644/1

2000

3

Відображено ПЗ, що будуть нараховані наприкінці місяця

93

643/1*

2000

4

Нараховано «компенсаційні» ПЗ за зведеною ПН

643/1*

641/ПДВ

2000

5

Погашено заборгованість за поставлені послуги

631

311

12000

* Якщо компенсаційні ПЗ ви плануєте нарахувати останнім днем періоду, то Мінфін у такому разі рекомендує використовувати субрахунок «Податкові зобов’язання, що підлягають коригуванню», який умовимося зазначати як 643/1 (п. 11 Інструкції № 141).

металобрухт, податковий кредит, податкові зобов’язання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті