Податки та бухгалтерський облік, травень, 2016/№ 38

 • Транспортні послуги: облік у замовника Будь-яке підприємство, що придбаває чи продає щось матеріальне, стикається з необхідністю його перевезення. При цьому замовником транспортних послуг може виступати як сторона, що придбаває, так і та, що продає. Але ким би не був замовник, витрати на транспортування мають бути відображені в його обліку. Як правильно їх відобразити? Про це наша сьогоднішня стаття.
 • Транспортні послуги для перевізника: оформлення, оподаткування, облік Перевізник — ключова фігура в транспортних відносинах. Саме на його плечі часто лягає обов’язок скласти договір. Він же повинен оформити документ, що підтверджує факт надання транспортної послуги, правильно розрахувати та сплатити податки. Тому в цій статті зупинимося не тільки на відображенні транспортних послуг в обліку перевізника, а й на їх оформленні та оподаткуванні.
 • Надаємо експедиторські послуги: особливості обліку Коли мова заходить про надання транспортних послуг, не можна не пригадати і про таких учасників транспортного процесу, як експедитори. У чому відмінність простого перевізника від експедитора? Якщо перевізник, як правило, надає тільки транспортні послуги з доставки вантажів до місця призначення, то експедитори нададуть вам цілий комплекс послуг, супутніх перевезенню. Про особливості обліку транспортно-експедиційних послуг розповімо в нашій статті.
 • Міжнародні перевезення та ПДВ У міжнародних перевезень — свої цікавинки. Їх обкладають ПДВ за особливими правилами. Давайте з’ясуємо, якими.
 • Оплата фрахту та його оподаткування Співпрацюючи із закордонними перевізниками та іншими постачальниками транспортних послуг, українським замовникам слід бути напоготові. Виплата винагороди нерезиденту за договорами перевезення є фрахтом. А цей вид доходу нерезидента, що сягає за «бугор», особливий — з нього наш «отримувач послуг — агент» повинен утримати податки та сплатити їх до бюджету. Коли, за якою ставкою і хто повинен сплачувати податок із фрахту? Як оплату фрахту врахувати в обліку? Про це прямо зараз.
 • Продаж автобусних квитків: що з ПДВ Пункт 189.13 ПКУ, що описує базу оподаткування при продажу автобусних квитків, існує досить давно. І проте на гарячу лінію раз у раз надходять запитання щодо цих операцій. Зовсім нещодавно податківці роз’яснили окремі аспекти застосування цієї норми. Давайте розбиратися з тим, що говорить ПКУ і що роз’яснили податківці.
 • Експедитор — єдиноподатник. Що обкладається єдиним податком? Наша розмова про транспортні і транспортно-експедиторські послуги була б неповною, якщо б ми не згадали про випадки, коли посередником-експедитором виступає платник єдиного податку. Що є доходом експедитора-єдиноподатника і як цей дохід оподатковується? Про це поговоримо прямо зараз!
 • Перевезення з використанням бензину замовника: варіанти оформлення Підприємство замовляє транспортні послуги з доставки товару. Чи можна зробити так, щоб перевізник при цьому використовував талони на паливо, що належать замовнику? Як правильно оформити такі відносини? Як відобразити їх у бухгалтерському обліку та які будуть податкові наслідки? Чи виникне тут об’єкт оподаткування акцизним податком? Такі запитання озвучив наш читач, який зателефонував на «гарячу лінію». Давайте розбиратися разом.
 • Доставка металобрухту: ПК цілий, але ПЗ донарахувати доведеться Наше підприємство торгує металобрухтом, що не обкладається ПДВ. Чи маємо ми право на податковий кредит, замовляючи послуги перевезення у сторонньої організації?
 • Форма ТТН: тепер довільна, але так само обов’язкова Наше підприємство планує відправлення товару покупцю автомобільним транспортом. Чи обов’язково нам виписувати товарно-транспортну накладну (ТТН)? Чи потрібно при цьому використовувати типову форму № 1-ТН, чи можна оформити транспортну накладну в довільній формі?
 • Плата за простій транспорту: якщо не штраф, то послуга? Наше підприємство уклало з перевізником договір на доставку товару покупцю. Унаслідок затримки з нашої вини з оформленням документів транспорт перевізника простоює під завантаженням. За простій транспорту перевізник виставив нам додатковий рахунок. Чи обкладати оплату за простій транспорту ПДВ? Як облікувати кошти, сплачені за простій перевізника в обліку?
 • Міжнародні перевезення — не експорт товару: БВ тільки за Реєстром-2 Наше підприємство займається міжнародними перевезеннями і практично половина наших замовників — нерезиденти. Чи відповідає наше підприємство як експортер критеріям п. 200.19 ПКУ (експорт за 12 місяців більше 40 % обсягу постачань) для права на отримання бюджетного відшкодування за першим списком?
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 • Нацбанк пом’якшує валютні обмеження Постановами від 26.04.2016 р. № 290 та від 28.04.2016 р. № 303 (які набули чинності відповідно 29.04.2016 р. та 04.05.2016 р.) Правління НБУ внесло зміни до своєї постанови від 03.03.2016 р. № 140 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Тепер за оновленим абзацом шостим п. 2 постанови № 140 не підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України надходження в іноземній валюті, зокрема, за кредитами, що надаються банком-нерезидентом та/або за участю іноземного експортно-кредитного агентства. Раніше про банк-нерезидент не згадувалось.
 • Перезаявлення пально-акцизних пунктів: кожному свій код ГУ ДФС у м. Києві листом від 12.04.2016 р. № 8676/10/26-15-40-03-16 пропонує платникам, які некоректно заповнили дані щодо кодів пунктів реалізації пального в заявах про реєстрацію платниками акцизного податку з реалізації пального (наприклад, для всіх пунктів був вказаний код ЄДРПОУ юридичної особи), подати заяви з позначками «зміни».
 • Щодо оподаткування поворотної фіндопомоги від засновника ДФСУ листом від 18.04.2016 р. № 8645/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснює, що повернута фізособі основна сума фіндопомоги в тому гривневому розмірі, у якому її було отримано, не оподатковується. А от перевищення суми повернутої над отриманою оподатковується ПДФО (18 %) та військовим збором (1,5 %), що утримуються юрособою як податковим агентом.
Перейти до номеру
 • № 43
 • № 42
 • № 41
 • № 40
 • № 39
 • № 37
 • № 35-36
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить