(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 90
  • № 89
  • № 88
  • № 87
  • № 86
  • № 85
  • № 84
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/25
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2016/№ 91

Про оподаткування членських внесків, виплачених нерезиденту

висновок документа


При виплаті членських внесків на користь нерезидента потрібно утримати податок у розмірі 15 % їх суми та за рахунок такого нерезидента, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України

У листі, що коментується, податківці розповіли про особливості обкладення податком на прибуток операцій з виплати членських внесків нерезиденту.

Зокрема, вони зазначили, що членські внески, виплачені нерезиденту з «українських» джерел, є іншими доходами від здійснення нерезидентом господарської діяльності на території України ( п.п. «й» п.п. 141.4.1 ПКУ) і оподатковуються в порядку та за ставками, визначеними ст. 141 ПКУ.

Тому резидент при виплаті членських внесків нерезиденту (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті) повинен утримати податок за ставкою 15 % їх суми та за їх рахунок і сплатити його до бюджету під час такої виплати ( п.п. 141.4.2 ПКУ).

Проте якщо чинними міжнародними договорами України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, установлені інші правила оподаткування, застосовуються саме правила міжнародних договорів ( п. 3.2 ПКУ). Порядок їх застосування врегульовано ст. 103 ПКУ.

Так, згідно з п. 103.2 ПКУ резидент має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором, під час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є:

1) бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу;

2) резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір.

При цьому бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу для цілей застосування зниженої ставки податку до дивідендів, процентів, роялті, винагороди тощо нерезидента, отриманих з джерел в Україні, вважається особа, яка має право на отримання таких доходів. Водночас не є бенефіціарним отримувачем юридична або фізична особа, що є агентом, номінальним держателем (номінальним власником) або посередником щодо такого доходу, навіть якщо така особа має право на отримання доходу ( п. 103.3 ПКУ).

А для підтвердження свого резидентського статусу нерезидент повинен надати довідку (або її нотаріально засвідчену копію), що підтверджує, що він є резидентом тієї країни, з якою укладено міжнародний договір, а також інші документи, якщо це передбачено міжнародним договором ( п. 103.4 ПКУ). Якщо такої довідки немає — дохід оподатковується в загальному порядку ( п. 103.10 ПКУ).

Майте на увазі: довідка має бути належним чином легалізована та переведена згідно із законодавством України ( п. 103.5 ПКУ).

Нагадаємо: особа, яка виплачує доходи нерезиденту, зобов’язана подавати звіт про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податки на доходи нерезидентів ( п. 103.9 ПКУ). Для цієї мети служить додаток ПН до декларації з податку на прибуток. Зауважте, що подавати його потрібно навіть тоді, коли згідно з правилами міжнародного договору податок не утримується та не перераховується (див. лист ДФСУ від 17.06.2016 р. № 13557/6/99-99-15-02-01-16). Причому податківці поширюють обов’язок подання цього звіту у тому числі і на єдиноподатників (див. лист ДФСУ від 07.04.2016 р. № 7782/6/99-99-15-02-01-16 // «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 33, с. 7). Хоча, на наш погляд, ані утримувати «нерезидентський» податок, ні тим більше звітувати про виплачені доходи вони не повинні.

членські внески, нерезидент, оподаткування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті