(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 79
  • № 78
  • № 77
  • № 76
  • № 75
  • № 74
  • № 73
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2016/№ 80

За зверненням платника довідка про підтвердження майнового стану видається у десятиденний строк після подання декларації

Який порядок подання ФО (в тому числі нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду ЮО, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану?

Відповідно до п. 3 ст. 86 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі — ГКУ) майновий стан засновників-громадян має бути підтверджений довідкою органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію).

Згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі — ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні (п. 162.1 ст. 162 ПКУ).

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 ПКУ платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до Кодексу.

Декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ ( пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Однак строк подання декларації, визначений пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, на випадки подання декларації з метою виконання п. 3 ст. 86 ГКУ не розповсюджується.

Строки подання декларації громадянами, які здійснюють відповідні внески до статутного капіталу юридичної особи, ПКУ не передбачено.

Водночас відповідно до п. 179.12 ст. 179 ПКУ за зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Форму довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 795, згідно із п. 4 якого довідка видається за зверненням платника податку у десятиденний строк на підставі поданої декларації про майновий стан і доходи.

Враховуючи вищезазначене, фізична особа (у тому числі нерезидент), яка здійснюватиме внесок в статутний фонд юридичної особи, подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку як платник податків, декларацію про майновий стан і доходи. За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, у десятиденний строк видає довідку про її подання для підтвердження свого майнового стану.

За матеріалами підкатегорії 103.24 Бази знань ЗІР

підтвердження майнового стану, довідка, довідка про підтвердження майнового стану, подання декларації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті