(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/8
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2016/№ 86

Рядок 5 декларації з ПДВ та Звіт із пільг

Чи потрібно включати до Звіту про суми податкових пільг суми, відображені в рядку 5 декларації з ПДВ? Чи є вони пільгою? Як з’ясувати код пільги, якщо у Довіднику пільг його немає?

У ряд. 5 декларації з ПДВ відображаються три категорії неоподатковуваних операцій:

1) операції, що не є об’єктом оподаткування ( ст. 196 ПКУ);

2) послуги з місцем постачання за межами території України ( пп. 186.2, 186.3 ПКУ);

3) звільнені від оподаткування ( ст. 197 ПКУ, п. 2 розд. XX ПКУ; міжнародні договори).

Саме у такому порядку ці операції розшифровуються в табл. 1 додатка Д6 до декларації з ПДВ.

Точно кажучи, пільговими операціями є тільки ті, що зазначені в п. 3 нашого переліку. Операції, що не є об’єктом оподаткування, не можуть належати до категорії пільгових, оскільки, за ідеєю, серед них мають бути перелічені тільки ті операції, які в принципі не можуть обкладатися ПДВ, оскільки не вписуються в об’єкт оподаткування, визначений у п. 185.1 ПКУ. Те ж саме можна сказати й про послуги з місцем постачання за межами території України — це не пільга, а правила справляння ПДВ.

Хоча в частині необ’єктних операцій, перелічених у ст. 196 ПКУ, законодавець часто порушує теорію. Серед них зазначені як ті, які дійсно не можуть оподатковуватися (наприклад, виплата зарплати ( п.п. 196.1.6 ПКУ) або передача майна в оренду ( п.п. 196.1.2 ПКУ)), так і ті, які в принципі могли б оподатковуватися, але не оподатковуються завдяки відповідній звільняючій нормі у ст. 196 ПКУ (наприклад, послуги з розрахунково-касового обслуговування ( п.п. 196.1.5 ПКУ), виплата роялті ( п.п. 196.1.6 ПКУ) тощо).

Проте податківці не мають наміру вдаватися в такі тонкі теоретичні мудрування.

У них принцип досить простий: «немає коду в Довіднику — немає Звіту з пільг»

Так, у листі від 02.10.2015 р. № 20965/6/99-99-19-03-02-15 вони повідомили: операції, які не є об’єктом оподаткування (зокрема, йшлося про операції, зазначені у п.п. 196.1.3 ПКУ), не відображаються в Довідниках податкових пільг та у Звіті про суми податкових пільг.

Цей принцип вони підтвердили і в консультації БЗ у категорії 102.22 (хоча ця консультація стосується податку на прибуток, такі ж правила повинні поширюватися і на ПДВ).

Повертаючись до запитання, зауважимо, що у Звіті про суми податкових пільг слід відображати тільки ті операції з ряд. 5 декларації, які зазначені в частині 3 табл. 1 додатка Д6, тобто звільнені від ПДВ. І тоді жодних проблем з визначенням коду пільги у вас не буде.

податкові пільги, звіт про пільги, декларація з ПДВ, Звіт про суми податкових пільг, код пільги, довідник пільг додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті