(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/8
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2016/№ 86

Код пільги в податковій накладній при експорті

http://tinyurl.com/y5x96bpp
Чи потрібно при експорті товару зазначати код пільги у графі 9 податкової накладної?

У загальному випадку при експорті товарів код пільги в податковій накладній не зазначається, за винятком деяких операцій. Проте для однозначної відповіді на запитання важливо перш за все визначити: належить ця експортна операція до оподатковуваних чи звільнених від ПДВ операцій.

Річ у тім, що у графі 9 табличної частини податкової накладної необхідно зазначати код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідником пільг* (а за відсутності в Довіднику коду проставляється умовний код ПДВ-пільги «99999999»), але тільки в разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених (!) від обкладення ПДВ ( п.п. 7 п. 16 Порядку № 1307). Перелік операцій, що підлягають звільненню, міститься у ст. 197 ПКУ.

* Нагадаємо, що станом на 01.10.2016 р. затверджені та доведені листами ДФСУ від 01.10.2016 р. Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, № 80/1 і Довідник інших податкових пільг № 80/2.

У свою чергу, операції з вивезення товарів за межі митної території України в режимі експорту, хоча і вважаються пільговими операціями та відображаються у Звіті про суми податкових пільг (у Довіднику пільг зазначаються під кодами: 14060394 — 14060400), проте обкладаються ПДВ, але за нульовою ставкою ( п. «а» п.п. 195.1.1 ПКУ). Також нульова ставка ПДВ застосовується до операцій з експорту товарів, що звільнені від оподаткування відповідно до положення розд. V ПКУ, зокрема згідно зі ст. 197 ПКУ ( п. 195.2 ПКУ).

Тобто в загальному випадку експорт товару не належить до операцій, звільнених від ПДВ, а обкладається ПДВ, але за зниженою ставкою (0 %). Тому за такими операціями у графі 9 податкової накладної зазначати код пільги не потрібно.

Проте в деяких експортних операціях нульова ставка не застосовується. Зокрема, звільнені від обкладення ПДВ:

— операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту, крім операцій з вивезення відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу, що оподатковуються за ставкою 0 % (п. 206.5 ПКУ, код 14060489);

— операції з вивезення культурних цінностей в митному режимі експорту ( п. 210.7 ПКУ, код 14060473);

— до 1 січня 2017 року операції з вивезення в митному режимі експорту відходів і брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури і відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД (код 14060470). Переліки таких відходів і брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України ( п. 23 підрозд. 2 разд. ХХ ПКУ).

Ось за такими операціями у графі 9 податкової накладної потрібно зазначати код пільги. Зверніть увагу: у податковій накладній, складеній на звільнені від ПДВ операції, у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» у верхній лівій частині робиться позначка «Без ПДВ», а рядки II — VIII розділу А залишаються не заповненими. При цьому у графі 8 розділу Б зазначається код ставки «903». Зауважте: для експорту товару (0 % ПДВ) — код ставки «901». Ще одна відмінність у виписці податкових накладних: якщо податкова накладна не видається покупцю, в полі «Тип причини» зазначаємо при експорті товару — «07», а при постачанні неоподатковуваних операцій — «09». Також нагадаємо: на оподатковувані та звільнені операції складаються окремі податкові накладні ( п. 201.5 ПКУ і п. 17 Порядку № 1307). В одній податковій накладній такі операції не відображаються.

Таким чином, у загальному випадку експорт товарів не є звільненою від ПДВ операцією, а обкладається ПДВ за зниженою ставкою 0 %. Тому у графі 9 податкової накладної код пільги не заповнюємо. А ось у податковій накладній, виписаній на операції з експорту товарів, постачання яких звільнене від ПДВ, код пільги зазначаємо за умови, що до них не застосовується нульова ставка.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податкові пільги, експорт, експорт товару, код пільги, податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті