(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 72
  • № 71
  • № 70
  • № 69
  • № 67-68
  • № 66
  • № 65
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Вересень , 2016/№ 73

Не вистачає ліміту для реєстрації «зменшуючого» РК: чи будуть штрафи?

У покупця не вистачає ліміту для реєстрації розрахунку коригування (РК) до податкової накладної (ПН), помилково зареєстрованої постачальником в ЄРПН. Чи застосують до покупця штрафи за нереєстрацію (або за несвоєчасну реєстрацію) такого РК?

За несвоєчасну реєстрацію або відсутність реєстрації «зменшуючого» РК в ЄРПН ви як покупець заплатите штраф, визначений ст. 1201 ПКУ. Додатково постачальник має право на вас поскаржитися, що може призвести до позапланової перевірки.

Тепер розповімо про все детальніше.

Якщо ПН виписана помилково, то постачальник має право скласти РК, щоб її анулювати. Оскільки помилкові ПН виписали на покупця — платника ПДВ, то відповідно до п. 192.1 ПКУ «зменшуючий» РК реєструє в ЄРПН отримувач (покупець).

Порушення покупцем граничних строків реєстрації РК потягне за собою накладення на нього штрафу в розмірі:

Штраф від суми ПДВ у ПН/РК

У разі порушення строку реєстрації

Норма ПКУ

10 %

до 15 календарних днів

ст. 1201.1

20 %

від 16 до 30 календарних днів

30 %

від 31 до 60 календарних днів

40 %

на 61 і більше календарних днів

50 %

протягом 180 календарних днів з дати їх складання

ст. 1201.2

Про це також ідеться в листі ДФСУ від 19.04.2016 р. № 8820/6/99-99-19-03-02-15. А ось штрафувати продавця згідно з п. 1201.4 ПКУ не повинні, оскільки штраф цей накладається за помилки в обов’язкових реквізитах (див. детальніше «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 48, с. 37).

Відсутність у покупця регліміту з ПДВ не звільняє його від обов’язку зареєструвати РК і відповідно від штрафів. Тим паче, що на суму помилкової ПН він був завищений, і те, що ви його використовували — це не підстава для нереєстрації «зменшуючого» РК.

До цього додамо, що підстав для включення помилкової ПН до декларації з ПДВ у покупця немає. І коли покупець зареєструє РК, то його в декларації теж не показують. Така реєстрація просто відновить регліміт у продавця, а у покупця він справедливо зменшиться.

Зауважте, що фактичний постачальник (продавець) має право поскаржитися на вас як на покупця (нехай і помилкового) за порушення строку реєстрації РК, подавши заяву зі скаргою (додаток Д8) ( абзац сімнадцятий п. 201.10 ПКУ; лист ДФСУ від 29.01.2016 р. № 1721/6/99-99-19-03-02-15).

Отже, наслідки для покупця, можливо, будуть такі:

1) якщо покупець зареєструє РК із запізненням у строк до 180 днів, то з нього стягнуть штраф (10 % — 40 % від суми ПДВ), навіть не вдаючись до перевірки. Якщо цей строк буде пропущено, то штраф становитиме 50 % від суми ПДВ;

2) якщо постачальник складе на покупця скаргу, то останній отримає запит від податківців ( п.п. 4 п. 73.3 ПКУ), на який він зобов’язаний відповісти протягом місяця (БЗ 138.01);

3) якщо покупець не надасть відповідь, не зареєструє РК, то податківці прийдуть до нього з перевіркою ( п.п. 78.1.9 ПКУ; листи Міжрегіонального ГУ ДФС від 26.05.2016 р. № 11743/10/28-10-01-03-11 і ГУ ДФС у Рівненській обл. від 06.05.2016 р. № 983/10/17-00-12-01-07). Зауважимо, що на перевірки малодохідних підприємств (з доходом до 20 млн грн. за попередній календарний рік, крім імпортерів/виробників/реалізаторів підакцизної продукції) у 2016 році накладено мораторій (п. 3 розд. II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII).

Майте на увазі, що зареєструвати «виправний» РК ви можете протягом 180 календарних днів з дати складання. Якщо не встигнете, то змусити вас зробити це ніхто вже не зможе. Відповідно, ліміт зменшено не буде.

розрахунок коригування, ліміт реєстрації, ЄРПН, нереєстрація, несвоєчасна реєстрація, штрафи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті