Працівник не повернув спецодяг при звільненні: наслідки для роботодавця У попередній статті* ми розглянули податково-бухгалтерські нюанси обліку операцій з придбання та видачі спецодягу. Там же ми з’ясували, що спецодяг є власністю роботодавця, а тому підлягає поверненню працівником. А що робити, якщо недобросовісний співробітник звільнився, а спецодяг не повернув? Які податкові наслідки такої вини працівника для роботодавця?
Трейд-ін і торгівля вживаними товарами: правила оподаткування Нещодавно до правил ПДВ-оподаткування операцій з постачання вживаних товарів були внесені зміни*. Законодавці сподіваються, що цей крок допоможе створити сприятливі умови для легального ведення бізнесу з торгівлі вживаними автомобілями. А також сприятиме широкому впровадженню повноцінної програми «трейд-ін». Чи дійсно зміни настільки значні? І які взагалі правила оподаткування цих операцій? Про це сьогодні й поговоримо.
Старе зносимо — нове будуємо В умовах щільної міської забудови не так уже й легко знайти вільну ділянку під нове будівництво. Тому часто новий об’єкт нерухомості зводять на місці старого, що йде під знос. Як у цьому випадку відобразити в обліку вартість такої «приреченої» будівлі, а також витрати на її знос? Думаємо, що відповідь на це запитання буде цікава багатьом нашим читачам. А тому поговоримо про це прямо зараз.
Штрафи за неподання порожньої декларації з ПДВ. Бути чи не бути? На «гарячу лінію» звернувся платник податків з таким запитанням: «Наше підприємство є платником ПДВ. Протягом півроку ми не здійснювали господарської діяльності (не було постачань товарів, робіт, послуг), відповідно декларації з ПДВ до податкової не подавали. Проте протягом цих періодів на наше підприємство були зареєстровані в ЄРПН «вхідні» податкові накладні (за оренду офісу, комунальні послуги, інше). Тепер податківці нараховують нам штрафні санкції за всі періоди неподання декларацій з ПДВ. Чи правомірні дії контролерів?»
Ремонт власного приміщення: відображаємо в обліку правильно У цій статті розглянемо ще одне запитання з «гарячої лінії». Підприємство провело ремонт власного офісного приміщення: установило нові пластикові вікна і підремонтувало дах. Як відобразити витрати на такий ремонт у податковому та бухгалтерському обліку?
Визнаний банкрутом, але ще не безнадійний: списання дебіторської заборгованості Нашого покупця-дебітора 05.09.2016 р. визнали банкрутом. Чи можна списати на операційні бухвитрати заборгованість такого покупця на підставі роздрукованого з вільних джерел (Інтернет) рішення суду про визнання його банкрутом, якщо ми самі до суду не подавали і резерв сумнівних боргів у бухобліку не створювали? Які особливості слід при цьому враховувати? Чи може, треба ще подавати до суду?
Митниця (не) віддає добро Чимало читачів нарікають, що на практиці все частіше виникають проблеми з поверненням зайвих сум передоплат, перерахованих на депозитні рахунки митниці. Такі кошти митники або взагалі не повертають, або ж заганяють на електронний ПДВшний рахунок у СЕА (з якого їх теж спробуй дістань). Розберемося з питаннями такого повернення.
Нові Списки 1 і 2: як заповнити таблицю 7 ЄСВ-звіту за серпень Нещодавно було затверджено нові списки професій та посад, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах. Як заповнити інформацію про спецстаж у Звіті за формою № Д4 за серпень 2016 року на працівників, професії яких із 3 серпня виключено з відповідних списків?
Увезення тимчасове, а ПК — постійний Підприємство за договором тимчасового користування здійснило ввезення лабораторного обладнання. На митниці ми сплатили 3 % ПДВ та оформили електронну митну декларацію, але ліміт реєстрації з ПДВ нам збільшили на більшу суму. Чи відображати в декларації з ПДВ податковий кредит з тимчасового ввезення? І чи потрібно буде компенсувати відображений ПК при поверненні обладнання? Чи можна користуватися отриманою сумою ліміту реєстрації?
Не вистачає ліміту для реєстрації «зменшуючого» РК: чи будуть штрафи? У покупця не вистачає ліміту для реєстрації розрахунку коригування (РК) до податкової накладної (ПН), помилково зареєстрованої постачальником в ЄРПН. Чи застосують до покупця штрафи за нереєстрацію (або за несвоєчасну реєстрацію) такого РК?
Оновлена форма «прибуткової» декларації — зі звітності за 2016 рік? Ви вже знаєте (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 67 — 68, с. 3), що Мінфін наказом від 08.07.2016 р. № 585 вніс зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої його наказом від 20.10.2015 р. № 897. Головна інтрига, що зберігається до цього часу, — «з коли» запрацюють зазначені зміни?
Нова «прибуткова» форма для нерезидентів — за 9 місяців! Відомо вам також і те (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 60, с. 3), що Мінфін наказом від 13.06.2016 р. № 544, який набув чинності 29 липня, затвердив нові форми та Порядок розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво.
Відомості про доходи громадян відтепер у он-лайні За інформацією на офіційному сайті ДФСУ, з 1 вересня у штатному режимі працює електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електрон ного цифрового підпису».