(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 76
  • № 75
  • № 74
  • № 73
  • № 72
  • № 71
  • № 70
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Вересень , 2016/№ 77

Компенсація транспортного податку — теж з ПДВ

Лист ДФСУ від 04.08.2016 р. № 16931/6/99-99-15-03-02-15

висновок документа


Кошти, отримані від лізингоотримувача у вигляді компенсації витрат на оплату транспортного податку, обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку

Питання ПДВ-оподаткування різного роду компенсацій, що виплачуються орендарями (лізингоотримувачами) орендодавцям (лізингодавцям), останнім часом постійно на слуху. Причиною тому стали резонансні роз’яснення податківців, у яких вони заявляли, що компенсація комунальних витрат, а також компенсація земельного та «нерухомого» податків не включаються до бази оподаткування орендної операції і взагалі не є об’єктом обкладення ПДВ (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 41, с. 5, 6). І хоча про транспортний податок у зазначених роз’ясненнях не згадувалося, логічно було припустити, що запропонований порядок «неоподаткування» поширюється, у тому числі, і на компенсацію цього податку (як орендарем, так і лізингоотримувачем).

Але, як відомо, на сьогодні від своїх «неоподатковуваних» роз’яснень податківці вже відреклися. Так, у листі ДФСУ від 04.08.2016 р. № 26595/7/99-99-15-03-02-17 (далі — лист № 26595) зазначено прямо: якщо орендодавцем є небюджетна установа, то компенсація будь-яких витрат, передбачених договором оренди, уключається орендодавцем до бази оподаткування орендної операції. Якщо ж про компенсацію укладено окремий договір, її надання є окремою оподатковуваною операцією. А ось бюджетники згідно з п. 188.1 ПКУ не включають до бази обкладення ПДВ компенсацію витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та енергоносії.

З нашим коментарем до листа № 26595 ви могли ознайомитися в «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 69, с. 4. Але там ми зробили акцент на оподатковуваності компенсації саме комунальних витрат. Водночас, зазначимо: у цьому листі згадувалося і про транспортний, і про земельний податки, а також про орендну плату за землю і податок на нерухоме майно. А у висновку про оподатковуваність, як ви вже помітили, ідеться про компенсацію будь-яких витрат. Тому висновок листа № 26595 можна застосовувати і до компенсації всіх перелічених податків. Причому, врахуйте: компенсація транспортного податку є оподатковуваною, у тому числі і для бюджетників — адже її точно не можна вважати витратами на утримання нерухомості. До речі, роз’яснення з БЗ 101.02, в якому йшлося про «неоподаткування» земельного та «нерухомого» податків, переведене до нечинних якраз у зв’язку з появою листа № 26595.

А що ж лист, що коментується нами сьогодні? Він іще раз підтверджує: компенсацію транспортного податку оподатковуємо. До речі, оскільки в ньому йдеться про компенсацію в межах фінлізингу, додамо: така компенсація хоч і вважається частиною лізингового платежу (п.п. «г» п. 2 ст. 16 Закону України «Про фінансовий лізинг» від 16.12.97 р. № 723-97/ВР), але пільга з абзацу третього п.п. 196.1.2 ПКУ на неї не поширюється. Оскільки така компенсація — це не комісія і не процент, сплачені в межах договору фінлізингу.

На цьому нам би хотілося поставити крапку. Але зобов’язані вас попередити: уже після виходу листа № 26595 рівненські податківці знову заявили, що компенсація земельного податку не обкладається ПДВ (див. лист ГУ ДФС у Рівненській обл. від 12.08.2016 р. № 1975/10/17-00-12-01-07). В той час як «кияни» наполягають на її оподатковуваності (див. лист ГУ ДФС у м. Києві від 02.09.2016 р. № 19672/10/26-15-12-04-18). От що тут скажеш?

Дуже сподіваємося, що «рівненський» лист — випадковість і надалі всі податківці будуть єдині у своїх рекомендаціях.

транспортний податок, компенсація витрат, ПДВ, лізингоодержувач, орендатор додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.