(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 62
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
  • № 57
  • № 56
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2017/№ 63

Повернення в роздробі — через РК до підсумкової ПН!

За матеріалами категорії 101.15 Бази знань*

* Див. на сайті ДФСУ (zir.sfs.gov.ua) в розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

ПДВ

висновок документа


При «роздрібних» поверненнях сума податкових зобов’язань (ПЗ) продавця підлягає коригуванню на підставі (!) розрахунку коригування (РК), складеного до підсумкової податкової накладної (ПН)

Так-так! Вам не почулося. Податківці змінили думку і наразі (у консультації, що з’явилася у Базі знань з 1 серпня) вимагають на «роздрібне» повернення складати РК до підсумкової ПН. Тобто коригувати ту колишню підсумкову ПН, куди товар включався при продажу. Можливо, такі зміни навіяні останніми поглядами податківців на заповнення підсумкових ПН — їх групуванням-кодуванням за кодами УКТ ЗЕД, і, отже, можливістю коригування при поверненні (за допомогою РК) товару відповідної товарної групи.

Адже усім пам’ятається, як ще з докодексних часів податківці самі ж (!) твердо запевняли: РК до підсумкових ПН складати не потрібно — досить оформити днем повернення підсумкову ПН на зменшену виручку — за вирахуванням повернених покупцеві коштів (Узагальнююче податкове роз’яснення, затверджене наказом ДПАУ від 17.06.2010 р. № 442). І далі в категорії 101.15 БЗ красувався ряд консультацій в такому ж дусі аж до 01.08.2017 р.! Тому недивно, що такий підхід, який наполегливо просувався самими контролерами, і прижився в роздробі.

Тепер ось — новий поворот, який, до речі, ніяк не підкріплений законодавчо. Адже нових «коригувальних» норм для роздробу в ПКУ не з’явилося. І п. 192.2 ПКУ, як і раніше, містить єдину умову для зменшення продавцем ПЗ: надання покупцеві- неплатникові повної грошової компенсації за товар, що повертається. А ось про складання РК умовчує.

Та й, правду кажучи, про РК говорить лише п. 192.1 ПКУ. Але цей пункт прописаний «під» коригування у разі, коли обидві сторони (і продавець, і покупець) є платниками ПДВ. У нас же покупець — неплатник, на цей випадок є свій п. 192.2 ПКУ. До речі, певною мірою тому, що про РК в ньому не згадується, самі податківці і стали пропонувати спрощений варіант ПЗ-коригування: в підсумковій ПН без складання РК.

Наразі погляди контролерів інші. Невже подат- ківці нині заспівають про те, що без зареєстрованого РК продавець взагалі не може зменшувати ПЗ при поверненнях з неплатниками? Також засмучує, що за нереєстрацію будь-яких РК (із цього року — у тому числі і на неплатників) світить штраф за ст. 1201.1 ПКУ. Одним словом, ситуація нерадісна. Не складати РК — собі дорожче. З урахуванням цих обставин спокійніше все ж таки оформити РК на «роздрібне» повернення. Причому тоді вийде зменшити ПЗ тільки після (!) реєстрації «зменшуючого» РК (при своєчасній реєстрації РК — в періоді складання РК). При цьому в декларації з ПДВ заповнимо рядок 7 і додаток Д1. Словом, коригування у «роздрібного» продавця пройде у повній мірі.

Щоправда, у ситуації, що виникла, сподіваємося, контролери не почнуть чіплятися за усі колишні («досерпневі») «роздрібні» повернення, що були проведені, з їх же слів (!), за «старими» правила- ми — без РК, безпосередньо в підсумковій ПН. Тим паче, що самі ж радили їх так проводити до серпня.

роздрібна торгівля, повернення товару, податкові зобов’язання, розрахунок коригування, підсумкова податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Сподобалась стаття?

Оформлюйте передплату на журнал «Податки та бухгалтерський облік», щоб отримати доступ до всіх номерів.

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.